בארץ

ועד הרכבת מחריף את העיצומים: החל ממחר מנהלי התחנות לא יעניקו שירות לנוסעים

הצעד החדש מתווסף להשבתת בית הספר למקצועות הנהיגה שהחלה ביום חמישי; העובדים טוענים כי ההנהלה מפרה את הסכמי העבודה מול נהגי הרכבת ופוגעת בכך בעובדים ובבטיחות הנוסעים

ליאור גוטמן 16:2302.02.15

ועד עובדי רכבת ישראל יחריף מחר את שורת העיצומים בחברה, ויעצור ביקורות כרטיסי נסיעה בתחנות. במקביל, מנהלי התחנות לא יעניקו שירות לציבור הנוסעים. הצעד החדש מתווסף להשבתה שהחלה ביום חמישי של בית הספר למקצועות הנהיגה, והכל בטענה של פגיעה לכאורה בזכויות העובדים ובבטיחות.

 

"המשמעות המיידית של הפרת ההסכמים על ידי ההנהלה היא פגיעה בבטיחות הנוסעים והעובדים. נהגי רכבות הנוסעים עובדים למעלה משבעה ימים רצופים ללא הפוגה כפי שמתחייב בהסכם העבודה. לצערנו, הנהלת הרכבת נוהגת בחוסר אחריות ומסרבת לקיים את ההסכמים ולקיים הידברות עם נציגות העובדים", אומר יו"ר הוועד ניקה שמחוביץ', שמבטיח באותה נשימה שהשירות לנוסעים עצמם לא ייפגע ואף רכבת לא תעצר על ידם.

 

רק אתמול (א') סיכמה רכבת ישראל את שנת 2014 ודיווחה על עלייה של 7.5% במספר הנסיעות, עם שיא חדש של 48 מיליון איש, זאת למרות חודשיים של לחימה בדרום (צוק איתן) שצמצמה את כמות הנוסעים שם באופן ניכר. לפי רכבת ישראל בשנה שעברה היא שינעה קרוב ל-7.5 מיליון טון מטענים, עלייה של 15% ביחס ל-2013. לפי נתוני הרכבת את תשעת החודשים הראשונים של 2014 היא סיימה ברווח נקי של כ-144 מיליון שקל.

 

רכבת ישראל. העיצומים נמשכים רכבת ישראל. העיצומים נמשכים צילום: דוברות רכבת ישראל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x