$
בארץ

פרשת מעון רה"מ: היועמ"ש מבקש ממבקר המדינה את החומרים שאסף

וינשטיין לשפירא: "אודה לך אם תעדכן אותי לגבי לוח הזמנים הצפוי לפרסום הדו"ח מטעמך בעניין הוצאות מעונות ראש הממשלה"; על שליחת המכתב הוחלט בהתייעצות שנערכה הערב בלשכת היועמ"ש בהשתתפות פרקליט המדינה ובכירים נוספים במשרד המשפטים

משה גורלי 22:2301.02.15

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין פנה הערב במכתב אל מבקר המדינה יוסף שפירא, וביקש לדעת היכן עומדים הדברים בקשר לבחינת המבקר את הטענות שהוזכרו בפנייתו של המבקר אל היועץ המשפטי לממשלה מ-10 ביוני 2014 - פנייה שכללה עניינים שונים הנוגעים למעון ראש הממשלה, לרבות עניין פדיון דמי הבקבוקים למיחזור ועניין ריהוט הגן.

 

על שליחת המכתב הוחלט בהתייעצות שנערכה הערב בלשכת היועץ בהשתתפות פרקליט המדינה ובכירים נוספים במשרד המשפטים. זאת על רקע ניסיון היועץ להגיב לתחושה בציבור כאילו שני האישים מגלגלים ביניהם את תפוח האדמה הלוהט.

 

יהודה וינשטיין יהודה וינשטיין צילום: מיקי נועם אלון

 

במכתבו כותב וינשטיין לשפירא: "ככל שבחנת את הדברים, ובחינתך העלתה צורך בטיפול מטעמי בנושא זה או אחר, אודה לך אם תעביר אלי את מכלול החומר שנאסף על ידך. ככל שבדיקתך את הנושאים המוזכרים במכתב טרם הסתיימה, אודה אם תעדכנני בדבר. כמו כן, אודה לך אם תעדכן אותי לגבי לוח הזמנים הצפוי לפרסום הדו"ח מטעמך בעניין הוצאות מעונות ראש הממשלה, על מנת שאוכל לקחת אותו בחשבון בהקשר לעניין זה, ולטענות נוספות שמועלות בעניין התנהלות מעון ראש הממשלה".

 

במשרד המשפטים מדגישים כי מאז יוני 2014, עת סוכם בין היועץ לבין המבקר כי המבקר יעיין במכלול החומר הרלבנטי וככל שיסבור שיש צורך בכך יעביר את הדברים לטיפול היועץ, לא הועברו לטיפול היועץ או הפרקליטות חומרים כלשהם מהמבקר בעניין פדיון דמי מיחזור הבקבוקים או רהיטי הגן. כלומר, וינשטיין קובע כי הכדור נמצא כרגע במגרשו של שפירא ועליו להחליט בהקדם לאן לבעוט אותו: ליועץ המשפטי לבחינה האם יש מקום להורות על בדיקה פלילית, או להסתפק בדוח ביקורת שמצביע על ליקויים ככל שיימצאו. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x