$
בארץ

ועד כיל: נשבית את החברה בשבוע הבא אם יפוטרו עובדים

הנהלת תרכובות ברום הודיעה ל-140 עובדים כי הם מועמדים לפיטורים; בתגובה הוועד מאיים להשבית את כל חברת כיל אם עובדים יוזמנו לשימוע

מיקי פלד 17:5529.01.15
אחרי שהנהלת מפעל תרכובות ברום של כיל הודיעה הבוקר (ה') על כוונה לפטר 140 עובדים בעקבות פיצוץ המשא ומתן בינם לבין הועד הודיע האחרון כי הוא ישבית בתגובה את כל מפעלי כיל אם ההנהלה תנסה לממש את האיום. ההנהלה שלחה לעובדים הודעה כי שמם עלה כמועמדים לפיטורים אך טרם הזמינה אותם לשימוע לפני פיטורים.
מזה תקופה ארוכה הנהלת כיל טוענת כי עליה לפטר עובדים עקב ירידה בביקוש למוצרי הברום ובכוונתה גם לאחד חלק מהמחלקות המנהליות של מפעליה בדרום. עם זאת, בוועד לא מתרשמים ואומרים כי ההנהלה אשמה בפיצוץ המשא ומתן אחרי שהם מצידם הציעו תכנית פרישה מרצון של 70 עובדים וקיצוץ של 5% בשכר הנשארים. לדברי אבנר בן סניור, יו"ר ועד תרכובות ברום, אמר כי "הנהלת כיל ומשפחת עופר מבקשים לנקום במדינת ישראל על מסקנות וועדת ששינסקי. ההנהלה והבעלים אשר גורפים לכיסם כל שנה מאות מיליוני דולרים ממשאבי הטבע של מדינת ישראל מבקשים לפטר ולפגוע בפרנסתם של 140 משפחות המתגוררות בנגב".

 

מנכ"ל כיל סטפן בורגס מנכ"ל כיל סטפן בורגס צילום: נמרוד גליקמן

 

ההנהלה מנגד אומרת כי " למרבה הצער, ועד העובדים פעל באופן בלתי אחראי, מנותק מהמציאות, תוך נקיטת טקטיקה מכוונת של משיכת זמן וגרירת רגליים, התנגדות לכל תהליכי ההתייעלות הנדרשים, סירוב לצמצום תקנים מיותרים או אף לניוד עובדים, ותוך התעלמות מתנאי ההסכם הקיבוצי ומהמצב בו נתון מפעל תרכובות הברום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x