$
בארץ

"שרה נתניהו לקחה פדיון מבקבוקי מעון רה"מ"

עיתון "הארץ" מדווח כי מאז שנת 2009 לקחה רעייתו ראש הממשלה לכיסה כספים מפדיון בקבוקים ריקים, רכוש המדינה, שהוחזרו בהוראתה למרכולים בירושלים. לפני כשנתיים השיב הזוג נתניהו למדינה 4,000 שקל

ynet 12:1429.01.15
רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לקחה לכיסה בארבע השנים הראשונות מאז שובו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה ב-2009 אלפי שקלים מפדיון בקבוקים ריקים, רכוש המדינה, שהוחזרו בהוראתה למרכולים בירושלים. כך מדווח היום (יום ה') עיתון "הארץ".

לפי הדיווח, לפני קרוב לשנתיים החזיר הזוג נתניהו למדינה 4,000 שקלים, לפי אומדן של 1,000 שקלים בשנה. הפרשה נשמרה עד כה בסודיות מוחלטת במשרד ראש הממשלה ונודעה ללשכת היועץ המשפטי לממשלה ולאגף החקירות והמודיעין רק אתמול בעקבות פניות לצורך קבלת תגובה.

 

בני הזוג נתניהו בני הזוג נתניהו צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

 

במענה לשאלות העיתון בעניין מסר אמש רפי שמיר, ממערך הדוברות של משרד ראש הממשלה: "בחודש מאי 2013 העבירה משפחת נתניהו ביוזמתה המחאה בסך 4,000 שקלים לחשבות משרד ראש הממשלה. הסכום הנ"ל תואם את הערכות חשב המשרד, על סמך צריכת בקבוקי השתייה במעון הרשמי מאפריל 2009. ההמחאה הופקדה בחשבון הבנק של משרד ראש הממשלה". חשב המשרד הוא יוסי איצקוביץ, הכפוף לחשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי־בוינג׳ו.

 

לפי הדיווח, מנהל מעון ראש הממשלה לשעבר, מני נפתלי, התובע מהמדינה ומראש הממשלה נתניהו פיצוי על עוולות שונות שלטענתו נגרמו לו, סיפר בטענות שהשמיע בשולי תצהירו כי עובדי המשרד נדרשו להחזיר למרכולים את הבקבוקים ולהעביר את פדיונם לשרה נתניהו. נפתלי דרש מהמדינה, בין השאר, "לגלות ולהעביר לעיון התובע את כל החשבונות של מעון ראש הממשלה בתקופה הרלוונטית לתביעה בסופרמרקט בבית אגרון, בקו אופ רחביה ומגה תלפיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x