שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יוגב דורש מדירקטוריון התעשייה האווירית לקיים דיון חוזר בנוגע לחיים כץ

ברשות החברות הממשלתיות מבקשים להפוך את החלטת הדירקטוריון מנובמבר האחרון, שאישרה את הארכת החל"ת של כץ ודחיית מועד פרישתו

עמרי מילמן 08:1329.01.15

מנהל רשות החברות אורי יוגב שלח אתמול מכתב ליו"ר דירקטוריון תעשייה אווירית (תע"א) רפי מאור ובו הוא דורש שעד 12 בפברואר תכונס ישיבת דירקטוריון מיוחדת שתדון שוב בחופשה ללא תשלום של ח"כ חיים כץ מהחברה ובהארכת העסקתו מעבר לגיל 67.

 

בסוף נובמבר האחרון הכריז הדירקטוריון כי כץ, שמשמש גם כיו"ר ועד העובדים של החברה, אינו נמצא כלל בחופשה ללא תשלום אלא עובד באופן מושאל בארגון העובדים. הדירקטוריון החליט גם לדחות את מועד הפרישה של כץ, זאת למרות שהגיע לגיל פרישה, עד לסיום כהונתו כמזכיר ארגון העובדים.

במכתב טוען יוגב כי החלטת הדירקטוריון סותרת את ההסכם הקיבוצי בחברה מ־1979 לפיו עובד שנבחר לוועד העובדים ישוחרר מעבודתו לשם מילוי תפקידו בוועד, ולא לשם עבודה במשרה מלאה במקום אחר. כמו כן, הוא מזכיר כי כץ בעצמו טען שהוא נמצא בחל"ת במסגרת דיונים בוועדת האתיקה של הכנסת. יוגב מטיח ביו"ר הדירקטוריון כי אישור חל"ת לתקופה של למעלה מ־15 שנה לצורך כהונה כח"כ "אינה עולה בקנה אחד עם חובת הדירקטוריון לפעול לטובת החברה", שכן הוא משנה את יחסי הכוחות בין ההנהלה לוועד ומעלה חשש לפוליטיזציה של החברה - כפי שנראתה בהתארגנות עובדי תע"א במסגרת הפריימריז של הליכוד. יוגב האשים את היו"ר בכך שבישיבה לא התייחס הדירקטוריון לטענות שהועלו על ידי הרשות, הסתפק באמירה סתמית ופטר עצמו מהצורך להתמודד איתן.

 

ח"כ חיים כץ. 15 שנות חל"ת ח"כ חיים כץ. 15 שנות חל"ת צילום: נמרוד גליקמן

 

מתע"א נמסר כי "נושא השאלתו של חיים כץ עלה בדירקטוריון החברה וטופל באופן רציני ומעמיק, לאחר דיונים נרחבים בהנהלת התעשייה האווירית וייעוץ משפטי מקיף. דירקטוריון החברה לומד את מכתבו האחרון של מנהל רשות החברות הממשלתיות בנושא זה ויפעל לאחר בדיקת הנושא כמתבקש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x