$
בארץ

פרסום ראשון

ממחר: חברת החשמל תגביל את האספקה לרשות הפלסטינית

במסגרת זו, אספקת החשמל לגדה המערבית תקוצץ ב-50% למשך שעתיים בכל יום - בשל החובות של הרשות הפלסטינית; חברת החשמל: "מקווים למציאת פתרון בהקדם"

ליאור גוטמן 18:0128.01.15

מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן הודיע היום לבכירים במערכת הביטחון ובמשטרה, על כוונת החברה לצמצם החל ממחר את אספקת החשמל לרשות הפלסטינית, עקב חובותיה. כך נודע ל"כלכליסט".

  

גליקמן הודיע על כוונה לבצע את המהלך בתחילת ינואר כאשר תאריך היישום נקבע לסוף החודש. גליקמן הסביר שחובות הרשות לחברת החשמל הגיעו לכ-1.8 מיליארד שקל מה שלא מותיר לחברה ברירה אלא לקצץ ב-50% את אספקת החשמל לפלסטינים למשך שעתיים בכל יום - שעה בבוקר ושעה בערב. המכתב של גליקמן נשלח למועצה לביטחון לאומי, לשב"כ, למתאם הפעולות בשטחים, למפכ"ל ולמשרדי הממשלה הרלוונטיים.

  

יו"ר הרשות אבו מאזן יו"ר הרשות אבו מאזן צילום: אי פי איי

 

הכוונה של חברת החשמל לנתק את הזרם לכמה שעות ביממה אינה חדשה - החברה ביקשה לבצע את המהלך כמה פעמים, אך נחסמה על ידי משרד ראש הממשלה. הנימוק היה חשש מחלץ בינלאומי על ישראל שלא לפגוע באוכלוסיה ביהודה ושומרון. יצוין שחברת החשמל המשיה לספק חשמל לתושבי רצועת עזה לאורך כל מבצע צוק איתן ואף תיקנה - לאחר הוראה מלמעלה - תשתיות חשמל שניזוקו בהפגזות שני הצדדים.

 

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "חברת החשמל התריעה בפני הרשות ובפני הגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה לאורך תקופה ארוכה על חובות הרשות הפלסטינית העומדים על 1.8 מיליארד שקל. עד כה לא נמצא פיתרון לחוב ולפיכך, ומתוך רצון למנוע ככל הניתן פגיעה באספקת החשמל לאוכלוסייה האזרחית ברשות הפלסטינית מחד ולרסן ככל הניתן את החוב התופח של הרשות מנגד, הוחלט בשלב זה על הגבלת אספקת החשמל, תוך תקווה כי יימצא בהקדם פיתרון"

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x