$
בארץ

החברה לאיתור נכסי שואה תקבל מניות לאומי בשווי 242 מיליון שקל

חברת אוצר התיישבות היהודים הודיעה אתמול על כינוס אסיפה כללית לאישור חלוקת המניות שהיא מחזיקה בבנק (5%) לבעלי המניות העיקריים שלה - החברה לאיתור נכסי נספי שואה והאפוטרופוס הכללי. לאוה"ה יש פעילות גם בתחום האנרגיה הסולארית וההשקעות

תומר גנון 08:0427.01.15

חברת אוצר התיישבות היהודים (אוה"ה) הודיעה אתמול על כינוס אספה כללית שבה תאושר חלוקת הנכס העיקרי שלה, 5% ממניות בנק לאומי, כדיבידנד בעין. המשמעות היא שמניות הבנק יעברו ישירות לידיהם של בעלי המניות באוה"ה. החלוקה נעשית לבקשת בעלי המניות העיקריים - החברה לאיתור נכסי נספי השואה (25%) והאפוטרופוס הכללי של מדינת ישראל (16%). האסיפה תתכנס ב־1 במרץ.

 

דירקטוריון אוה"ה זימן את האסיפה לאישור החלוקה, לאור טענות החברה לאיתור נכסי נספי השואה לפיה המניה נסחרת בחסר ביחס לשווי הנכס שלה, מניית הבנק. בהודעה שפרסמה החברה לפני כשבועיים היא טענה כי "מזה זמן רב שמניות חברת אוצר התיישבות היהודים נסחרות בפרמיה שלילית ביחס לשווי נכסיה, שהעיקרי ביניהם הוא מניות בנק לאומי.

 

יו"ר החברה לאיתור נכסי נספי שואה מיכה חריש יו"ר החברה לאיתור נכסי נספי שואה מיכה חריש צילום: אלכס קולומויסקי

 

יש לציין כי לא מדובר בשיעור דיסקאונט שמקובל למצוא כמותו בחברות ציבוריות אחרות שהינן חברות אחזקה".בהודעה נכתב ש"החברה להשבה והאפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים דורשים מאוצר התיישבות היהודים לצמצם את הנזק הנגרם לבעלי המניות כתוצאה מהפער האמור על ידי חלוקת מניות לאומי לכלל בעלי המניות הזכאים לדיבידנד כדיבידנד בעין".

 

החברה לאיתור נכסי נספי השואה פועלת להשבת נכסיהם בישראל ליורשיהם החוקיים ומסייעת לניצולי שואה. החברה הגבירה לאחרונה את פעילותה להנזלת נכסים שאיתרה, כדי להגדיל את ההיקף הסיוע הכספי לניצולי שואה בטרם תסתיים פעילותה בסוף 2017. "החברה אינה 'עוד חברה' שלנגד עיניה השאת רווחים לתועלות פרטיות", נכתב בהודעה מטעמו של היו"ר, מיכה חריש. "מדובר על כספים שצריך לייעדם לניצולי שואה נזקקים. החברה פועלת למען הגדלת הסכומים המועברים למטרות סיוע אלו". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x