$
בארץ

פרסום ראשון

פרשת השחיתות מסתעפת: יו"ר קק"ל אפי שטנצלר מסר עדות במשטרה

שטנצלר אינו חשוד בפרשה; במשטרה בודקים חשד להעברת כספים לא תקינה בתמורה למינוי מקורבים וכן העברת כספים שלא כדין בין פוליטיקאים ואנשי ציבור לבין גורמים בקק״ל; בכירים נוספים בקרן צפויים למסור עדות ולהיחקר

רוני זינגר וזוהר שחר לוי 19:5618.01.15

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר הגיע היום (א') למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 כדי למסור עדות במסגרת פרשת השחיתות המיוחסת, ברובה, לאנשי ישראל ביתנו. שטנצלר מסר עדות בלבד ולא נחקר כחשוד בפרשה.

 

שטנצלר נחקר בנוגע לכל הידוע לו על טיב קשריה של פאינה קירשנבאום עם הארגון בראשו הוא עומד, וזאת בדגש על מינויים שונים - בהם מינויה של הבת של קירשנבאום לשליחה של קק״ל בחו"ל. כמו כן התבקש שטנצלר על ידי החוקרים לחשוף את דרך קבלת התקציבים להם זכה הארגון. שטנצלר מסר את הידוע לו וככל הידוע לא יזומן בקרוב לעדות נוספת. עם זאת כמה בכירים בקק״ל להיקרא בקרוב למשרדי היחידה - בין אם כנחקרים ובין אם למסירת עדות.

 

בתחילת החודש פורסם ב"כלכליסט" כי פרשת השחיתות הגדולה הנחקרת במשטרה צפויה להגיע גם לקק"ל. מדובר בהסתעפות של הפרשה, שכבר כוללת מעל ל-15 פרשיות שונות. במרכזה של פרשיה זו חשד המשטרה להעברת כספים לא תקינה בתמורה למינויים של מקורבים וכן העברת כספים שלא כדין בין פוליטיקאים ואנשי ציבור לבין גורמים בקק״ל.

  

אפי שטנצלר מגיע היום ליאח"ה בלוד אפי שטנצלר מגיע היום ליאח"ה בלוד צילום: מוטי קמחי, YNET

 

פרט לחקירת אנשי קק"ל צפוייה בקרוב החקירה להתרחב לדמויות ציבור נוספות ממפלגות אחרות כשככל הנראה יזומנו גם חברי כנסת נוספים למסור את גרסתם במשרדי יאח"ה. חקירת המשטרה עשויה להוביל בקרוב למעצרים ועיכובים בכיוונים חדשים בין אם מדובר בחברות ממשלתיות או במועצות נוספות. על פי גורמים במשטרה הפרשיות כוללות מגוון דמויות מקשת העשייה של המדינה, ולדברי הגורמים - כל אותן דמויות פעלו כדי לקדם עניינים ואינטרסים אישים.

 

פרשת השחיתות הגדולה נחשפה לפני כחודש עם מעצרם של למעלה מ-20 חשודים כשהיא כוללת 15 תתי-פרשיות שונות. החקירה חשפה, על פי החשד, קיומה של שיטת פעולה מאורגנת, לפיה החשודים או מי מטעמם העבירו במסגרת תפקידם הציבורי, סכומי כסף ניכרים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות שלא כדין, וזאת בתמורה למתן טובות הנאה שונות לחשודים ולמקורביהם, בין היתר באמצעות מינויים, תשלומים ועוד. במרכז החקירה עומדת סגנית שר הפנים (הפורשת) פאינה קירשנבאום, כשלפי המשטרה היא היוותה גורם מרכזי במנגנון העברת הכספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x