$
בארץ

נתניהו יוזם הצעת חוק: לא ניתן יהיה להפיל את הממשלה באמצע קדנציה

ראש הממשלה מתכוון לחוקק חוק לשינוי שיטת הממשל מיד לאחר הבחירות. את הדברים אמר הערב נתניהו במהלך כנס השקת הקמפיין של הליכוד בתל אביב

רוני זינגר 19:4205.01.15

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון לחוקק חוק לשינוי שיטת הממשל, כך שלא יהיה ניתן להפיל ממשלה מכהנת באמצע קדנציה והיא תכהן במשך 4 שנים מלאות. את הדברים אמר הערב נתניהו במהלך כנס השקת הקמפיין של הליכוד בתל אביב. נתניהו מתכוון לקדם הצעת חוק ממשלתית במידה וייבחר, והוא יביאה אותה לאישור הכנסת. 

 

לדבריו, "ב-100 הימים הראשונים שאחרי הבחירות, נחוקק חוק שמבטיח את שינוי שיטת הממשל בישראל. בבחירות לאחר מכן, לא הקרובות אלא אלה שלאחריהן, ראש המפלגה הגדולה הוא זה שאוטומטית ירכיב את הממשלה. ההמשלה תכהן במשך קדנציה מלאה בת 4 שנים ולא יהיה אפשר להפיל אותה, אלא במקרי קיצון ברוב גדול של חברי כנסת. מה הדבר הזה יעשה? יעודד את כולנו להתכנס לשתי מפלגות גדולות, יש עוד הרבה פרטים שצריך לעבד אותם ואנחנו מתייעצים עם מומחים, אבל זה העקרון הבסיסי. שתי מפלגות גדולות - הליכוד או מפלגת העבודה - והציבור ייבחר מי יוביל את המדינה. לכן חשוב בבחירות האלה לבחור ליכוד גדול, מפלגת שלטון שלא תהיה תלוי במפלגות אווירה, לא תהיה נתונה לסחטנות פוליטית. שינוי השיטה איננו תחליף למנהיגות ודרך, אבל בהינתן ויש מנהיגות ודרך, עדיין צריך יציבות ומשילות".

 

ממטה העבודה-התנועה נמסר בתגובה: "שוב שמענו את נתניהו עם אותן סיסמאות שחוקות שהביאו את ישראל לבידוד מדיני גובר, לפערים בלתי נסבלים ועוני מחפיר. שינוי השיטה הוא תשובה עלובה לבעיותיהם של אזרחי ישראל. הבעיה של ישראל היא לא במשילות אלא במושל. הרצוג ולבני יובילו את ישראל לדרך אחרת, ישמרו על הביטחון ויעבדו ביחד למען מתן פתרונות לבעיות החברתיות המעיקות על אזרחי ישראל. אזרחי ישראל יכולים לברך על כך שנשארו לנו רק עוד 70 יום תחת שלטונו הכושל"

 

מיש עתיד נמסר: "ראש ממשלת ישראל פתח את קמפיין הבחירות שלו ביריקה בפרצופו של הציבור הישראלי. בלי מילה על יוקר המחיה, על משבר הדיור בישראל ועל החובה לדאוג למעמד הביניים ולשכבות החלשות בישראל. בלי מילה על תקציבים חברתיים למען הציבור. המציאות אליה נחשפים האזרחים היא שהשחיתות מתחילה מלמעלה. בדרישה של נתניהו למטוס פרטי , בדרישה של נתניהו למימון המים בביתו בקיסריה. שחיתות זה להעביר 70 מיליון שקלים שמושקעים בגבעה נידחת בבית-אל, צריכים להיות מושקעים בהגנה על תושבי עוטף עזה. יש עתיד תמשיך להילחם בכל הכוח נגד השחיתות הפוליטית ולמען אזרחי ישראל הזכאים להנהגה נקייה שעובדת בשבילם ולא בשביל חברי מרכז הליכוד".

 

פייגלין עוזב את הליכוד

 

במקביל, בכנס שנערך בבנייני האומה בירושלים, הודיע הערב ח"כ משה פייגלין כי הוא עוזב את הליכוד לאור כישלונו להתברג ברשימת הליכוד במקום ריאלי בתום הפריימריס. פייגלין נחשב כמי שהביא עימו כוח משמעותי של מתפקדים לליכוד. כולם בעלי שיוך ימני מאוד ורבים מהם מקרב המתנחלים. לא ברור האם המתפקדים יעזבו ביחד עמו את הליכוד. 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: אמיל סלמן

 

כאמור, הערב משיק הליכוד״באירוע בגני התערוכה את קמפיין הבחירות שלו, זאת בצל אירועי הפריימריס שבהן נטענו טענות לאי סדרים ונספרו מחדש באופן ידני הקלפיות מחשש לזיופים. הנפגעים העיקריים מהפריימריס היו חבר הכנסת היוצא משה פייגלין וכן סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי שנדחקו למקומות לא ריאליים. חוטובלי ואנשיה קיימו ספירה נוספת של הקלפיות בטענה כי התקיימו ליקויים בהליך ספירת הקולות. בסופו של הליך, נמצא כי רשימת הליכוד נותרה כשהיתה טרם הספירה החוזרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x