$
בארץ

משה כחלון: "הגז טבעי הוא מונופול וצריך לפרק אותו. אני יודע לטפל במונופולים"

יו"ר מפלגת כולנו אמר היום: "פרשות שחיתות במגזר הציבורי גורמות להרגשה לא נוחה ומערערות את אמון הציבור במערכת הפוליטית". על המלחמה בריכוזיות אמר: "מונופול זה דבר רע לכלכלה, לצרכנים, למדינה וגם למונופול עצמו"

כלכליסט 15:2526.12.14

משה כחלון, יו"ר מפלגת כולנו, התייחס היום לפרשת השחיתות האחרונה ולמגוון נושאים, ובהם מונופול הגז. לדבריו, "פרשות שחיתות במגזר הציבורי גורמות להרגשה לא נוחה ומערערות את אמון הציבור במערכת הפוליטית. בתור אזרח אני כואב ועצוב כאשר אני רואה מקרים של שחיתות שלטונית. אני מאמין במוסדות החקירה ושלטון החוק שיעשו את עבודתם בנושא. אני מקווה בשביל המעורבים כי הנושא יסתיים בלא כלום". 

על המלחמה במונופולים ובריכוזיות אמר כחלון: "מונופול זה דבר רע לכלכלה, לצרכנים, למדינה וגם למונופול עצמו שלא מתייעל ומתפתח מעצם היותו מונופול. אני בעד לטפל בכל המונופולים באשר הם ללא קשר אם הם ציבוריים או פרטיים". לגבי החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים בנוגע לגז הטבעי אמר כי "הגז טבעי הוא מונופול ככל מונופול, וצריך לפרק אותו. אני יודע לטפל במונופולים וכבר עשיתי זאת - מדינה נורמלית צריכה דבר אחד - תחרות".

 

לגבי המלחמה בוועדי העובדים אמר כחלון כי: "להפריד בעל הון מהמיליארדים שלו זה סיפור מורכב, והרבה יותר קשה לריב עם טייקון מאשר עם ועדי עובדים, איתם אפשר להגיע להסכמות. כל טיפול בוועד, מונופול, או משק ריכוזי מחייב שמירה על כבוד האדם, רגישות חברתית ומניעת פיטורי עובדים, כל אדם הוא עולם ומלואו".

 

כשנשאל יו"ר מפלגת כולנו לגבי העמדות המדיניות שלו אמר: "אני מהליכודניקים של מנחם בגין, עם רגישות חברתית. מה שמשך אותי לליכוד מלכתחילה אלו הן אותן העמדות העמדות של הליכוד השפוי. העיקרון שמנחה אותי ואת חבריי למפלגה הוא פשוט מאוד זה שמירה על ביטחון מדינת ישראל. כל מהלך שיחזק את ביטחון המדינה וישמור על זהות יהודית ומדינה יהודית דמוקרטית חזקה - אנחנו שם. המטרה היחידה שלנו היא שמירה על האינטרסים של מדינת ישראל".

 

משה כחלון משה כחלון צילום: נמרוד גליקמן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x