$
משפט

פרשת השחיתות הגדולה: המשטרה פשטה על משרדו של אלכס ויז'ניצר ונטלה את מחשבו

ויז'ניצר משמש יו"ר חברת נתיבי תחבורה עירוניים והוא חשוד בתיווך לשוחד במסגרת פרשת השחיתות הגדולה שנחשפה במשרד הפנים

זוהר שחר לוי 16:2125.12.14

חוקרי להב 433 פשטו אמש (ד') על משרדיו של יו"ר נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) אלכס ויז'ניצר ותפסו את מחשבו האישי. מעצרו של ויזניצ'ר, החשוד בתיווך לשוחד במסגרת פרשת השחיתות הגדולה שנחשפה במשרד הפנים. מעצרו הוארך אמש ב-9 ימים. יחד עמו נעצרו עוד יותר מ-20 חשודים.

 

ויזנ'צר, מוכר למקורב ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן ונחשב לאיש מקצוע מוערך. בעבר שימש מנכ"ל מע"צ החדשה ויו"ר חברת מקורות.

  

לאחרונה פורסם ב"כלכליסט" כי בתה של שרת הקליטה סופה לנדבר, ג'אנה קנופלר, מונתה למנהלת משאבי אנוש בנת"ע, החברה הממשלתית שאחראית על הקמת מערכות הרכבת הקלה בתל אביב.

 

אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי חוקרי להב 433 פשוט על משרדיהם ובתיהם של העצורים בפרשה ותפסו מסמכים ובמחשבים. 

 

אמש, בדיון בהארכת מעצרו טענה המשטרה כי הוא חשוד בתיווך לשוחד. עוד נטען כי הוא חשוד כי קשר קשר לקבלת כספים מתקציב המדינה במרמה וכי במספר הזדמנויות תיווך למתן שוחד לסגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום בתמורה לקבלת תקציבים.

 

משמאל יו"ר נת"ע אלכס ויז'ניצר נעצר בחשד למרמה ולתיווך בשוחד משמאל יו"ר נת"ע אלכס ויז'ניצר נעצר בחשד למרמה ולתיווך בשוחד צילום: יריב כץ

 

שופט בית משפט השלום בראשל"צ, מנחם מזרחי, ציין בהארכת מעצרו כי קיים חשד לביצוע העבירות המיוחסות לו. "קיים יסוד סביר לחשש כי שחרור החשוד יוביל לשיבוש החקירה. מדובר בחקירה רבת היקף, סבוכה מרובת מעורבים כשאר פעולות החקירה הן רלוונטיות ויש לאפשר ליחידה החוקרת למצות את החקירה ללא כל חשש".

 

עוה"ד נתי שמחוני ואילנה זיבנברג ממשרד הרצוג פוקס נאמן המייצגים את מר אלכס ויז׳ניצרר, מסרו בתגובה: "מר ויז׳ניצר הינו אדם עתיר זכויות, אשר נשא ונושא במגוון תפקידים ציבוריים - מתוך תחושת שליחות ואמונה. מר ויז׳ניצר פעל בהם ללא לאות, הטביע את חותמו והגיע להישגים מרשימים. כל מי שמכיר אותו יודע לדבר בשבחו ובפיו רק שיר הלל לאיש. הטענות המועלות כנגדו בפרשה, אינן משקפות את אישיותו, כלל ועיקר, וזרות הן לאורח חייו. מר ויז׳ניצר שיתף פעולה עם חוקריו וכפר מכל וכל בחשד המיוחס לו. אנו כמובן מכבדים את זכותה וחובתה של המשטרה לחקור, אך ניתן היה לעשות כן בלא צורך בהותרתו במעצר. בנסיבות העניין ובנסיבותיו של האיש, הליך המעצר הינו מיותר ובלתי מידתי. מר ויז׳ניצר סמוך ובטוח כי במהרה תוברר חפותו וכי לא דבק בו כל רבב - יחזור הוא למעגל העשייה הברוכה וימשיך לתרום, כבעבר, למען הציבור".

 

מחברת נת"ע נמסר: "אנו בטוחים בניקיון כפיו של היו"ר וממשיכים לקדם במרץ רב את הקמת מערכת הסעת ההמונים במטרופולין ת"א".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x