$
בארץ

כחלון על משבר הגז: המונופול הוא אויב המשק

ראש מפלגת כולנו התייחס להחלטת הממונה על ההגבלים לפרק את שותפות הגז לווייתן. עוד נודע כי פרופ' אלאלוף ושגריר ישראל בוושינגטון לשעבר מייקל אורן יצטרפו למפלגתו

רוני זינגר 16:2324.12.14

ראש מפלגת "כולנו" משה כחלון שבר שתיקה בעניין משבר הגז ומתייחס, גם אם באופן כללי, להחלטתו של הממונה על ההגבלים העסקיים מאתמול (ג'). "מפלגת כולנו בעד תחרות בכל תחום - בגז, בסלולר, בדיור, בבנקאות ובענפים אחרים. מפלגת כולנו של כחלון מתנגדת למונופולים בכל התחומים כולל בגז. התחרות היא ידיו הטוב ביותר של הצרכן והמונופול הינו האויב הכי גדול של המשק והכלכלה. לכן יש לקדם תחרות בכל תחום". עוד נמסר כי כחלון "בעד פירוק כל מונופול בכל דרך שהרגולטור רואה לנכון".

 

את הדברים אומר כחלון לאחר שהבוקר (ד') בוועידת "כלכליסט" נאם, אך בחר שלא להתייחס בדבריו לאירועי הימים האחרונים בגזרת משבר הגז הטבעי והחלטות הממונה על ההגבלים העיסקיים. אי התייחסות זו הולידה הערכות בדבר האפשרות שכחלון מעדיף שלא להביע את דעתו בעניין, לאור מידע על ידידות והיכרות בין השניים.

 

אלי אלאלוף ומייקל אורן יצטרפו למפלגת כולנו

 

פרופ' אלי אלאלוף, מי שעמד בראש הוועדה למלחמה בעוני, צפוי להצטרף למפלגת "כולנו" של משה כחלון. ככל הנראה, ההודעה על הצטרפותו תצא באופן רשמי בימים הקרובים. ואילו היום אחר הצהריים יודיע כחלון על הצטרפותו של שגריר ישראל בוושינגטון לשעבר מייקל אורן. אורן אמור להיות "הזרוע המדינית" של המפלגה החדשה ואילו אלאלוף יהיה הצד חברתי.

  

אלי אלאלוף בוועידת "כלכליסט", היום אלי אלאלוף בוועידת "כלכליסט", היום צילום: נמרוד גליקמן

 

אלי אלאלוף, חתן פרס ישראל למפעל חיים, הגיש ביוני האחרון את הדו"ח שלו ובו מסקנות הוועדה שבראשה עמדה למלחמה בעוני ובהן: הגדלת הסיוע בשכר דירה לזכאים, הוספת דירות ציבוריות והגדלת קצבת הבטחת הכנסה לקשישים. חלק מההמלצות אומצו על ידי שר האוצר לשעבר יאיר לפיד וזכו להיכנס לתקציב 2015 שלא אושר. על פי מסקנות הוועדה במלואן, נדרשה תוספת של 1.2 מיליארד שקלים ליישומן המלא.

 

בימים אלה ממשיך כחלון לגבש את רשימת המועמדים שלו לכנסת, ונפגש עם שורה של אנשי עסקים ומובילים חברתיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x