$
בארץ

רשות המסים: "עשרות מיליוני שקלים נגבו ממיסוי של דירות להשקעה"

הרשות שלחה בשנה האחרונה 107 אלף מכתבים לישראלים שנמצא כי הם צריכים לדווח על הכנסותיהם. 40 אלף מהם החזירו תשובה, ולכ־8,000 נפתחו תיקים על רווחים מדירות להשקעה

עמרי מילמן 07:5723.12.14

במהלך השנה האחרונה שלחה רשות המסים 107 אלף מכתבים לתושבי ישראל, שהרשות מצאה בבדיקותיה כי הם נדרשים לדווח על הכנסות. כמחצית מהמכתבים נשלחו למי שעל פי נתוני הרשות מחזיק בשלוש דירות ויותר. מנהל רשות המסים משה אשר אמר כי "מתוך 107 אלף המכתבים שנשלחו, 40 אלף חזרו עם דיווחים". כעת הרשות צריכה לאכוף את דרישתה על כל יתר עשרות אלפי האנשים, מה שקורה לאט. מתוך ה־40 אלף שהחזירו את הדיווח המלא, כ־8,000 איש פתחו תיקים על הכנסות מהשכרת דירות, שמהם כאמור נגבו עשרות מיליוני שקלים במס.

 

בנוגע למס משכירות צריך לזכור כי הרשות לא יכולה לצבוע למעשה את כל ההכנסות שלה כתוצאה משליחת המכתבים, שכן חלקים מהנישומים ישלמו על הכנסותיהם משכירות כחלק מהדיווח השנתי שלהם, עשרות המיליונים המדוברים הם רק מאלו שפתחו תיקים חדשים ברשות, כך שהסכום הכולל יכול להיות גבוה בהרבה.

 

משה אשר. הסכום יכול גם לעלות משה אשר. הסכום יכול גם לעלות

 

לדברי מנהל רשות המסים בכנס לשכת רואי החשבון בירושלים, משה אשר, רשות המסים צפוייה לגבות השנה 3.5 מיליארד שקל מעל לאומדן המקורי שלה שעמד על 250 מיליארד שקל.

 

אשר וחבר הכנסת מיקי לוי, לשעבר סגן שר האוצר יאיר לפיד, העלו את הצורך בהגדלת התקנים ברשות המסים כתנאי הכרחי במלחמת הרשות בהון השחור, ולוי תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו כאשר אמר ל"כלכליסט" כי "בתקציב שנת 2015 תוכננה תוספת של כ־640 תקנים לרשות המסים שתוקצבו בצורה מיוחדת והייתה אמורה לסייע לרשות במאבק בהון השחור ובהגדלת תקציב המדינה לטובת הצרכים החברתיים. לצערי הרב ראש הממשלה נתניהו הקפיא את העברת התקציב ובכך הוא פוגע ישירות בשכבות החלשות ובציבור כולו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x