$
בארץ

הרשויות המקומיות: הקמת תאגיד מים ארצי תהיה "פתח לג'ובים"

עשרות ראשי רשויות מתנגדים למהלך של משרד האנרגיה: "לא יגרום להוזלת מחירי המים"

עמרי מילמן 08:2023.12.14

עשרות ראשי רשויות הביעו אתמול בדיון בוועדת הפנים של הכנסת את התנגדותם להמלצות הוועדה לייעול משק המים לפיהן יובטלו תאגידי המים.

 

בשבוע שעבר הצהיר שר האנרגיה סילבן שלום כי הוועדה מטעם משרדו, משרד האוצר והשלטון המקומי החליטה על ביטול התאגידים. לפי ההמלצות יוקם תאגיד מים ארצי שאליו יוכלו להצטרף רשויות שלא מעוניינות להקים תאגיד מים משלהן או מעוניינות לסגור את הקיים, ובמקביל יתאחדו תאגידים כך שיצטמצם מספרם מ־55 לכ־30. ראשי הרשויות קראו לדחות את יישום ההמלצות לסוף 2015, והציעו להחיל ארבעה מודלים שונים בהתאם לצרכי הרשות המקומית.

 

חיים ביבס. "האזרחים ישלמו" חיים ביבס. "האזרחים ישלמו" צילום: רועי שפרניק

 

יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "ראשי הרשויות מוכנים לחבק כל הצעה והמלצה מעשית שתוביל להוזלת מחירי המים. הקמת חברה ממשלתית היא פיקציה שמשמעותה הוספת תאגיד ממשלתי מסורבל וגדול בצד התאגידים הללו. רשות המים ומשרד התשתיות לא פועלים לטובת הוזלת מחירי המים כי אם מקימים עוד גוף בירוקרטי בישראל שתפקידו לייצר ג׳ובים והוצאות תקציביות שיושתו על חשבון האזרח".

 

גורם ממשלתי אמר בתגובה כי "המלצות הוועדה אומצו על ידי שר האנרגיה וגם שר האוצר לשעבר תמך בהן בעמוד הפייסבוק שלו, על דעת אנשי האוצר. בסופו דבר השרים הם אלו שיקבלו את ההחלטה וההמלצות יקוימו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x