$
בארץ

רכבת ישראל השביתה את קו בית שמש ירושלים

בחברה מסבירים שמדובר ב"תקלה במספר מערכים" שתתוקן עוד היום, אולם חלק מהעובדים טוענים כי הרכבת נותרה רק עם 5 קרונות מדגם IC3 מתוך 45 מערכים שהיא מחזיקה עבור קווים אלה

ליאור גוטמן 10:1321.12.14
רכבת ישראל השביתה הבוקר את הקו שמחבר בין שמש לירושלים. בחברה מסבירים שמדובר ב"תקלה במספר מערכים" אולם בתוך החברה טוענים חלק מהעובדים שהרכבת נותרה רק עם חמישה מערכי קרונות מדגם IC3, זאת מתוך כ-45 מערכים שרכבת ישראל מחזיקה בדרך כלל עבור קו זה וקווי פריפריה אחרים.

 

ברכבת ישראל טוענים שהתקלה תתוקן עוד היום וזאת מבלי להתחייב על מועד התיקון המדויק. מי שכן רוצה להגיע לירושלים רשאי להשתמש בשירותי הסעות שהרכבת מפעילה עבור הנוסעים.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: ערן גרנות

 

בעיית התקלות בקרונות מדגם IC3 אינה חדשה, ולמעשה קו בית שמש ירושלים הושבת בשנה האחרונה מספר פעמים, וזאת לאור טענות חמורות של ועד העובדים על תחזוקה לקויה. ברכבת הודו בזמנו שהחברה שנכרה על ידם לתחזקת את מערך הקרונות הוותיק אכן נתקלה ב"עקומת למידה" של החומר, אולם מי שנכנס לעובי הקורה בנושא הוא לא אחר ממבקר המדינה יוסף שפירא, שכבר הודיע שהוא מתכוון לבדוק את חוזה ההתקשרות עם חברת התחזוקה החיצונית (אלסטום) בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל. זאת כאשר ברקע עולות טענות קשות על בעיות בטיחות לכאורה שנולדו לאחר תחזוקה לקויה לכאורה או חסרה ביחס להוראות היצרן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x