שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

גדעון בן ישראל, יו"ר הסתדרות הגמלאים, נפטר בגיל 91

בן ישראל היה פעיל שנים רבות בהסתדרות העובדים וכיהן כח"כ בשתי כנסות. בעשרים השנים האחרונות פעל לקידום רווחתם של האזרחים הוותיקים

כלכליסט 18:1918.12.14

הלך לעולמו עו"ד גדעון בן ישראל, לשעבר חבר הכנסת ופעיל במוסדות ההסתדרות, בגיל 91. ב-22 השנים האחרונות שימש בהתנדבות כיו"ר הסתדרות הגימלאים. הוא הותיר אחריו את אשתו פרופ' רות בן ישראל ושתי בנות.

 

בן ישראל נולד בשנת 1923 בחיפה, שירת בארגון ההגנה. במלחמת העולם השנייה התגייס לצבא הבריטי ושירת בבריגדה היהודית בשנים 1945-1942. במלחמת השחרור שירת כמ"פ בגדוד 68 (חטיבת עציוני), בירושלים ובסביבתה, ולחם עד שנפצע.

 

לאחר המלחמה למד כלכלה ויחסים בינלאומיים בבית הספר לכלכלה של לונדון. בשובו לארץ הקים את התשתית של הסתדרות העובדים בדרום.

 

הוא כיהן כח"כ מטעם מפא"י בכנסת הרביעית ובכנסת החמישית, מסוף 1959 עד סוף 1965. 

 

מימין: ח"כ תמר זנדברג, ח"כ אילן גילאון וגדעון בן ישראל ז"ל בדיון בכנסת מימין: ח"כ תמר זנדברג, ח"כ אילן גילאון וגדעון בן ישראל ז"ל בדיון בכנסת צילום: עמית שאבי

 

בשנים 1973-1969 שימש במשרד העבודה כממונה ראשי על יחסי עבודה, יועץ משפטי של משרד העבודה (לתקופת מעבר של שנה בקירוב), מתאם הבטיחות והגיהות מטעם השר ויושב ראש הנהלת המוסד לבטיחות ולגיהות.

 

מאז 1996 הקדיש בן ישראל את זמנו לקידום רווחתם של האזרחים הוותיקים וכיהן כיו"ר הסתדרות הגמלאים. בשנת 1999 הריץ בן ישראל רשימת גמלאים בשם כח לגמלאים לכנסת. 

 

מפלגת העבודה פרסמה הודעת אבל ובה נאמר כי בן ישראל היה איש תנועת העבודה מגיל צעיר ועד ליומו האחרון. "בנושא הגמלאים ראינו את גדעון פועל ללא הרף עד לימיו האחרונים. גדעון תרם רבות לתנועת העבודה בכל תפקיד אותו ביצע והנחיל את ערכיה לציבורים רחבים", נאמר בהודעת המפלגה.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר הערב: "גדעון בן ישראל היה מעמודי התווך של הההסתדרות והחברה הישראלית. תרומתו האדירה למדינה ופועלו למען ציבור הגמלאים נגעו בחייהם של מאות אלפי ישראלים. המורשת הערכית שהותיר אחריו, תיזכר לעד ותמשיך להנחות את ההסתדרות בכל מאבקיה החשובים. ההסתדרות מרכינה ראשה לזכרו של איש שהיה לסמל ולמופת בחברה הישראלית. בשמי ובשם הנהגת וחברי ההסתדרות אנו שולחים תנחומים לגברת רות בן ישראל, לבנותיו ולכל המשפחה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x