בארץ

דיסקונט מרחיב את תוכנית הפרישה: עוד 130 עובדים צפויים לעזוב

דירקטריון הבנק אישר אמש תקציב נוסף של 110 מיליון שקל נטו ליישום המהלך. מספר העובדים שייצאו לפרישה מוקדמת יסתכם בכ-380

תומר ורון 08:1018.12.14
בנק דיסקונט מרחיב את תוכנית הפרישה המוקדמת שלו. דירקטריון הבנק אישר אמש תקציב נוסף של 110 מיליון שקל נטו, שלהערכת הבנק תספיק לפרישה נוספת של כ-130 עובדים. אם הבנק יצליח גם בתוכנית זו, סך כל מספר העובדים שייצאו לפרישה מוקדמת יסתכם בכ-380. העובדים צפויים לצאת לפרישה כבר בתוך חודש ואת הסכום דיסקונט יפריש ברבעון הקרוב דבר שיעיב על דו"חותיו הכספיים.

  

דיסקונט, בניהולה של לילך אשר טופליסקי, החל ליישם את תוכניתו האסטרטגית בסוף אוקטובר, כאשר עובדיו נפגשו עם נציגי חברת בנפיט ששכר הבנק כדי לקבל הצעות פרישה. בתוך חודש אחד הגיע דיסקונט ליעד וקיבל הסכמות מ־250 עובדים המעוניינים לפרוש, זאת אף שפרק הזמן שהקצה לכך היה עד אוגוסט 2015.

  

כפי שנחשף ב"כלכליסט", דיסקונט שקל בימים האחרונים להרחיב את התוכנית וזאת מאחר ונותרו עובדים נוספים אשר הביעו התעניינות בפרישה ואף כבר קבעו פגישות עם חברת בנפיט.

 

הבנק הודיע לעובדים אלו לפני כשבועיים כי הפגישות ימשיכו כרגיל והוא ישקול הקצאה של תקציב נוסף. כעת כאמור, דיסקונט מרחיב את התוכנית שעלותה מסתכמת ב-180 מיליון שקל אך באמצעות תכנוני מס כאלה ואחרים העלות הישירה לבנק תעמוד על 110 מיליון.

  

יישומה המהיר של התוכנית הפתיעה את הנהלת הבנק. לשם השוואה, בשנת 2011 הכריז דיסקונט אז בניהולו של ראובן שפיגל על תוכנית התייעלות שאפתנית שכוללת פרישה מוקדמת של כ-500 עובדים. בדיסקונט אז הכריזו שעד סוף 2012 יסיים הבנק את יישומה של התוכנית. בפועל עד סוף 2013 פרשו מהבנק כ-356 עובדים ודיסקונט לא הצליח לעמוד ביעדיו. על כן, טופליסקי החליטה לנצל את המומנטום שנוצר הפעם ולהעמיד תקציב נוסף על מנת להמשיך ולטפל ביחס היעילות של הבנק.

 

לילך אשר טופילסקי לילך אשר טופילסקי צילום: רון קדמי

 

התוכנית האסטרטגית שפרסם הבנק בחודש אוגוסט האחרון הציבה יעד להקטנת מצבת כח אדם בקבוצת דיסקונט בלמעלה מ-1,000 עובדים, מתוכם כ-700 עובדים עד סוף שנת 2017. צמצום זה נשען על פרישה טבעית של כ-600 עובדים עד שנת 2019.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x