שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיסקונט נערך להחלת שעון הנוכחות בחודש הבא: העובדים לא מרוצים

מדובר בחלק מההבנות של ההנהלה עם הוועד - שמנסה להטיל פיקוח הדוק יותר על הוצאות השכר של העובדים בבנק, למרות התמרמרות העובדים הזמניים

תומר ורון 12:3617.12.14
בנק דיסקונטמתחיל להיערך לכניסת שעון הנוכחות הדיגיטלי מתחילת 2015. במכתבים ששלח לאחרונה הבנק לעובדיו הוא מפרט על ההערכות לקראת הצעד החדש אותו מובילה יפית גריאני, ראש חטיבת משאבי אנוש ונכסים בבנק.

 

שעון הנוכחות היה חלק מהסכם שנחתם בין ועד העובדים של דיסקונט לבין מנכ"לית הבנק לילך אשר טופילסקי לפיו זמן עבודתו של כל עובד יתועד על ידי השעון הדיגיטלי. במכתבים ששולחת ההנהלה בימים האחרונים מצוין כי עובדי מטה יעבדו מ-8:00 בבוקר ועד 15:45 בעוד עובדי הסניפים יעבדו לפי שעות הפעילות המוגדרות של כל סניף.
מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שעון הנוכחות הוא צעד משמעותי בבנק עם תרבות ארגונית כשל דיסקונט ועובדים בבנק, בעיקר הארעיים, אף החלו להתרעם על כך. מהמכתבים שנשלחו לעובדים עולה כי עובדי המטה יהיו מחוייבים כאמור להגיע ב-8:00 כאשר כל איחור מעל לרבע שעה יגרור קיזוז מימי החופשה או השכר. כמו כן עובדים שגרים רחוק מהמטה או כאלה עם ילדים שצריכים מעט גמישות עם השעות יצטרכו להגיש בקשות חריגות לועדה בבנק שתדון בבקשה ותצטרך לאשרן.

 

בבנק מציינים כי המטרה היא "לעשות סדר" וארגון בשעות העבודה של העובדים וכפועל יוצא מכך הבנק יצליח לבקר בצורה טובה יותר את סעיף הוצאות השכר. כך, החליטה טופילסקי כי גם השעות הנוספות יהיו בבקרה מלאה כשכל מנהל יקבל מכסת שעות נוספות אותה הוא יצטרך לדעת לחלק בין עובדיו לפי עומס העבודה והיעדים. הנהלת הבנק קיבלה החלטה בהקשר זה כי מכסת השעות הנוספות שיוקצו לסניפים יהיה גבוה יותר מזה של המטה מאחר ושם העובדים מתנהלים מול קהל.

 

למעשה, מדובר בצעד מקביל לתהליך ההתייעלות שנוקט בימים האחרונים בבנק דיסקונט. דיסקונט הוציא בהצלחה תוכנית פרישה מוקדמת של 250 עובדים ואלו יפרשו סופית בסוף החודש הנוכחי.

 

סניף של בנק דיסקונט סניף של בנק דיסקונט צילום: יריב כץ
בטל שלח
    לכל התגובות
    x