$
בארץ

החקלאים לרשות המים: "להעביר מתפקידה את סמנכ"לית הרגולציה תמי שור"

טוענים כי בשימוע שנערך לחקלאים בפני שור לקראת פרסום כללי המים לשנה הבאה היא "לא אפשרה למשתתפים להשלים טיעוניהם, התפרצה לדבריהם בגסות וקטעה את דבריהם כשנאמרו דברים שלא היו לרוחה"

דוד רפאלי 12:1415.12.14

יו"ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ"ל תנועת המושבים מאיר צור ונשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי שלחו מכתב דחוף למנהל רשות המים, אלכס קושניר, ובו הם מתלוננים על התנהגות "בלתי הולמת, שלא בתום לב ולא מקצועית" של סמנכ"לית הרגולציה (האסדרה) ברשות – תמי שור, ודורשים להעבירה מתפקידה. החקלאים מאיימים כי ינתקו את הקשר עם הרשות כל עוד שור תמשיך לכהן בתפקיד.

 

 

המכתב נשלח בעקבות שימוע שנערך לחקלאים בפני שור בשבוע שעבר, לקראת פרסום כללי המים לשנת 2015. לטענת החקלאים השימוע "נוהל בצורה מחפירה וניכר בו כי לדברינו אין כל משמעות בעיני רשות המים. התנהלותה של שור לא אפשרה למשתתפים להשלים טיעוניהם, התפרצה לדבריהם בגסות וקטעה את דבריהם כשנאמרו דברים שלא היו לרוחה". לאור התנהלות של שור, החקלאים הפסיקו את השימוע ועזבו בכעס רב.

 

דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים צילום:

 

 

היחסים בין שור לנציגי החקלאים איבה ארוכת שנים. "במהלך כל העניינים הנידונים מולה מפגינה שור שרירות לב והתנהלותה שלילית וחסרת סבלנות. בעבר ציינה שור בפנינו כי החקלאים אינם מעניינים אותה ומבחינתה אפשר לחסל את החקלאות", נכתב במכתב.

 

"לאור כל האמור הננו מבקשים כי שור תוחלף באופן מיידי. הננו להודיע לך כי החקלאים ינתקו כל קשר עם רשות המים ולא יגיעו לשימועים כל עוד הגברת תמי שור לא תועבר מתפקידה."

 

"החקלאים מספקים את המים בשליש מחיר מהעלות של מקורות – והדבר הזה צורם לרשות המים, אז הם רוצים להעלות לנו היטל שיעלה לנו יותר." מסביר דובי אמיתי. "בשימוע שהיה בנושא,הייתה התייחסות אגרסיבית, לא מנומסת, לא תרבותית ולא מקצועית. הגיעו שורה של עורכי דין שמייצגים מוסדות חקלאים, לא נתנו להם להביע את דעתם ולמצה את כל הליך השימוע. אני ומאיר צור החלטנו לעצור את ההליך וביקשנו מכל החקלאים לעזוב. אנחנו לא מוכנים שירמסו וידרסו את הסקטור החקלאי".

 

רשות המים אומרת בתגובה: "רשות המים דוחה בשאת נפש את הניסיון להטיל דופי באחת מעובדותיה הבכירות. גב' שור הינה מהמעולות בעובדי הציבור, הן במקצועיותה והן ביושרתה הגבוהים ואין אלא להצטער על הניסיון של התאחדות האיכרים להסית את הדיון לפסים אישיים ובלתי ענייניים. השימוע המוזכר במכתב אכן היה טעון בשל הגעה בלתי מתוכננת של חקלאים רבים שבתום לב ביקשו להציג את עמדתם באריכות. הצגה זו לא התאפשרה עקב מסגרת הדיון שנקבעה מראש. הפרסומים נגד תמי שור התבצעו לאחר שסירבה להסכים להקפאת ההליך המקצועי לנושא היטלי ההפקה. למרבה הצער, בחר נציג התאחדות האיכרים להשתלח באופן חמור ביותר, חסר תקדים, ומשולל כל יסוד עובדתי באחת העובדות הטובות והנאמנות שבמשרתי הציבור – באופן הגובל בהוצאת לשון הרע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x