$
בארץ

לפיד לנתניהו: "איפה הייתה התוכנית המופלאה שלך עד כה? חשבת עליה אתמול?"

שר האוצר שפוטר על ידי ראש הממשלה אמר בתגובה לביקורת על תכנית מע"מ 0: "נתניהו אמר שהחוק יעלה 3 מיליארד שקל. אדוני רה"מ, האם ייתכן שלא קראת את התקציב? אם היית טורח, היית רואה שעלותו 2 מיליארד שקל. לפחות תעשה שיעורי בית"

עמרי מילמן 12:3908.12.14

"הקשבתי לנאום רה"מ והתביישתי", כך אמר יאיר לפיד בתגובה לנאומו מוקדם יותר היום של נתניהו. "לפחות תעשה שיעורי בית, לפחות תדע על מה אתה מדבר. מע"מ אפס הוא חלק מתוכנית דיור רחבה שאני לא בטוח שרה"מ מודע לה בכלל. רה"מ אמר שמע"מ 0 בעייתי? הוא הצביע עליו, חלק מהחוק זה פיקוח על המחירים דרך השמאי הממשלתי. הוא עובד אצלך, כבר חודשים שהוא עוסק במיפוי של כל אתרי הבנייה בארץ, בדיוק בשביל לפקח על המחירים כדי שקבלנים לא יוכלו להעלות מחירים. יש צוות במס הכנסה - תפקידו לוודא שהפיקוח נשמר".

 

לפיד המשיך לתקוף ואמר "נתניהו אמר שהחוק יעלה 3 מיליארד שקל. אדוני רה"מ, האם ייתכן שלא קראת את התקציב? האם יכול להיות שהעברת את החוק ואז הפלת אותו בלי שבדקת אותו? אם היית טורח, היית רואה שעלותו 2 מיליארד שקל, זה מופיע בתקציב אדוני רה"מ".

 

מימין: נתניהו ולפיד. לפיד: "איפה הייתה התוכנית המופלאה הזאת? הסתרת אותה? חשבת עליה רק אתמול?" מימין: נתניהו ולפיד. לפיד: "איפה הייתה התוכנית המופלאה הזאת? הסתרת אותה? חשבת עליה רק אתמול?" צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

בתגובה להשוואות שנתניהו, החל לעשות בין הממשלה הזו לקודמתה אמר לפיד כי: "בתקופת הממשלה הקודמת, שאתה כ"כ מתגעגע אליה, מחירי הדיור זינקו ב-80%, דור שלם קרס מול המחירים ואתה לא עשית דבר. הפעם, כל מה שביקשו ממך הוא לא להפריע - ואפילו את זה לא הצלחת לעשות. במקום זה, עמדת פה וטירפדת את הסיכוי היחיד של צעירים לקבל סיוע מהמדינה לקנות דירה".

 

בנוגע להצעתו של נתניהו להגדיל את המענק לחיילים משוחררים אמר: "רה"מ הציע במקום זה להגדיל מענק לחיילים משוחררים. אני מאוד בעד. עד לפני שבוע הייתי שר האוצר שלך, הגשנו תקציב ביחד. איפה הייתה התוכנית המופלאה הזאת? הסתרת אותה? חשבת עליה רק אתמול? האם יעלה על הדעת שלראש ממשלה הייתה אפשרות להיטיב עם הציבור אבל הוא לא עשה כדי לא לחלק קרדיט עם שר האוצר שלו? רק לפני חודש הוא אמר שהוא מתנגד נחרצות להכנסת מוצרים לפיקוח? מה קרה? הוכרזו בחירות. נתניהו יוצא מנוקדת הנחה שהבוחר הישראלי הוא ילד בן 4, ועליו עובדים ממתקים והפחדות. אז בכל מערכת בחירות, הוא מבטיח ממתקים שלא יקבלו בסוף, ומפחיד את הציבור". 

 

"אדוני רה"מ, אנחנו לא ילדים בני 4. מגיע לנו שיתייחסו אלינו בכבוד. בשבוע שעבר ארזתי חפצים ונפרדתי מהאוצר. הכל נכנס ל-2 ארגזים - 'בוצע' ו'תקוע אצל רה"מ'. הארגז של 'בוצע' גדוש ומלא: ממשלה של 18 שרים, ביטול המוסד 'שר ללא תיק', העלאת אחוז החסימה, חוק השיוויון בנטל, רפורמת שמיים פתוחים, תרופות חינם, הגדלת קצבאות לניצולי שואה, ביטחון תזונתי, סיוע לעסקים קטנים, קיצור תשלומי המדינה לספקים, רפורמת הבגרויות, ביטוח אגרת טלוויזיה,חוק המזון, ששינסקי 2 - וזה נמשך ונמשך.

 

"הארגז הראשון משמח, השני מתסכל ומתאתגר. אילולא נתניהו גרר אותנו לבחירות הכי מיותרות, כבר יכולנו להתניע לא מעט מהלכים. מה שחיכה לי כשהגעתי לאוצר הוא בור תקציבי בגלל חוסר ניהול, ניהלו כלכלת בחירות וקיוו שיבוא מישהו שאפשר יהיה להפיל עליו את הכל. הפילו עלינו את האחריות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x