$
בארץ

נתניהו מבטיח: במקום מע"מ 0 על דירות - מע"מ 0 על מוצרי מזון בפיקוח

ראש הממשלה אמר כי התוכנית לביטול המע"מ על מוצרי מזון שבפיקוח תוזיל את מחירם ב-15% ותגיע לכיסם של מיליוני ישראלים. בנוסף הבטיח נתניהו להכפיל את הפיקדון לחיילים קרביים משוחררים מ-30 אלף שקל ל-60 אלף שקל

עמרי מילמן 10:2208.12.14

"לא הייתי חסיד של חוק מע"מ 0, חשבתי שהחוק הזה יכול לעוות את שוק הדיור ולגרום לעליית מחירים. אתה נותן הטבה על דירות, אבל זה לא מוצר בפיקוח - ולכן אפשר לקחת את ההטבה ולהעלות את המחיר, וההקלה לא תגיע לצרכן", כך אמר היום ראש הממשלה, בנימין נתניהו בנוגע לחוק מע"מ 0 שקידם שר האוצר המפוטר, יאיר לפיד. נתניהו המשיך: "מע"מ 0 על דירות זו הטבה שתינתן במקרה הטוב ל-9,000 איש עד 14 אלף איש מקסימום. בדר"כ מדובר באנשים ממשפחות עמידות שיכולים לשים כמה מאות אלפי שקלים. משפחות כאלה תקבל הטבה של 200 אלף שקל. אין בזה שום הגיון".

 

ראש הממשלה דיבר על התוכנית החלופית שנחשפה לראשונה ב"כלכליסט" ואמר, "יש תוכנית חליפית, וזה מע"מ 0 על מוצרי מזון בסיסיים בפיקוח, וזו הטבה שתגיע למיליוני אנשים. זה הצורך הבסיסי ביותר של אנשים - לחם, חלב, ביצים. התוכנית הזאת תאפשר לחסוך מאות עד אלפי שקלים בשנה. זו הפחתה מיידית של 15% במחירי המזון המפוקחים, כל ההנחה הזאת תגיע לאזרחים, וככל שהמשפחה חלשה יותר, החיסכון משמעותי יותר. זה צדק חברתי. זה עוזר לשכבות החלשות. זה צדק חברתי. וזה יעלה 2 מיליארד שקל ולא 3 מיליארד כמו מע"מ 0 על דירות. עוד אמר נתניהו כי, "את המיליארד הנותרים נשקיע בחיילים משוחררים. נכפיל את הסכום של מענק השחרור ל-60 אלף שקל, סכום שיסייע לצעירים להתחיל את החיים כי זה צודק, הם תרמו שנים של השתכרות שהם הביאו למדינה. זה מאותת לצעירים שהמדינה רוצה אותם כאן.במקום מע"מ 0% על דירות אני מתחייב להביא חוק מע"מ אפס על מוצרי מזון והכפלת הפיקדון לחיילים משוחררים. זה צדק חברתי".

 

ראש הממשלה נתניהו: מע"מ 0 על מוצרי מזון בפיקוח ראש הממשלה נתניהו: מע"מ 0 על מוצרי מזון בפיקוח צילום: רויטרס

 

בנוגע לבחירות אמר נתניהו כי: "בבחירות האלה אנחנו נדרשים לקבוע מי יהיה ראש הממשלה ולתת לו את המנדט הדרוש למשול. זו בעיה שפוגעת בהרבה מדינות אבל היא פוגעת במדינה שלנו. שני האתגרים הכי גדולים הם ביטחון וכלכלה. לא ארחיב על שאלת הביטחון - מניעת התחמשות איראן, החמאס, חיזבאללה, דאע"ש ועוד וכמובן הצורך לעמוד על הסדרי ביטחון יציבים בכל התנאים כדי להגן על ישראל. יש להתעקש על הביטחון, בלעדיו אי אפשר. צריך להבטיח משאבים למערכת הביטחון שמאותגרת על הזמן. זה מחייב צמיחה כלכלית".

 

כחלק מקמפיין הבחירות הציג נתניהו את עיקרי אמונותיו יחד עם השגיו מהשנים הקודמות ואמר: "אני חשבתי שהשינוי, המהפכה בכלכלת ישראל, שהובלתי אותה בשנים הללו, צריכה להתבסס על 5 עקרונות, הראשון בהם הוא שליטה על תקציב המדינה. אנחנו הורדנו את תקציב המדינה, או יותר נכון את ההוצאות הציבוריות שלנו, כאחוז מהתל"ג, מבערך 52% ל-41% – אחת הירידות הגדולות ביותר שנעשו בעולם, גם ע"י שליטה בהוצאה וגם ע"י הגדלת התל"ג. זה הדבר הראשון. הפחתת מסים - דבר שאני דגלתי בו באופן שיטתי והורדנו את רוב המסים באופן ברור; ושלישית, הורדת חסמים והגדלת תחרות. אינני חסיד של קרטלים ועשינו את זה בהרבה תחומים כמו שחרור המטבע. עשינו עוד רפורמות: פירקנו את המונופול של אגד, עשינו את רפורמת 'שמיים פתוחים', טלפוניה בינלאומית, טלפוניה סלולרית - והכל חלק מכיוון יצירת התחרות כדי להוריד מחירי שירותים".

 

"רביעית, השקעה בתשתיות כמו תחבורה שעוברת מהפכה. תשתיות הגז - חיברנו את המדינה לגז וזה מוריד עלויות. אנחנו מחברים את ישראל בסיבים דיגטליים מהירים, מורידים את צה"ל דרומה לנגב. הדבר החמישי הוא הגדלת ההשתתפות בשוק העבודה. עשינו מהפכה מול הקצבאות לילדים שעלו בלי הגבלה עם כל ילד נוסף. לדבר הזה היו השלכות לאומיות עצומות, וזה שונה. אלה שינויים שהביאו את שוק העבודה שלנו לשיעור השתתפות של מעל 60%".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x