$
רכב

בלעדי לכלכליסט

חברות הליסינג הגדולות מסירות את החרם מקבוצת שלמה

חברת הליסינג אלבר ואלדן החלו לרכוש עשרות מכוניות מדגם אופל, זאת לאחר שנים בהם סירבו לרכוש רכבים מקבוצת שלמה

תומר הדר 14:5704.12.14
סוף לאחד הסכסוכים הוותיקים בענף הרכב: לאחר שנים של הטלת חרם, חברות הליסינג הגדולות שבו לרכוש מכוניות מקבוצת שלמה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

מגרש מכוניות של שלמה סיקסט מגרש מכוניות של שלמה סיקסט צילום: אריאל בשור

 

בשנת 2010 קיבלה קבוצת שלמה את הזיכיון לשיווק מכוניות אופל בישראל. לפני קבלת הזיכיון שיווקה UMI את מכוניות אופל בארץ. אלא שחברות הליסינג הגדולות המתחרות בשלמה SIXT, זרוע הליסינג של הקבוצה סירבו לרכוש מן הקבוצה רכבים. מדובר בסכסוך ששורשיו נזרעו זמן רב לפני קבלת זיכיון השיווק למכוניות אופל על ידי קבוצת שלמה וקשורים ביריבויות עסקיות בין איש העסקים שלמה שמלצר ובין בעליהן של אלבר ואלדן.

 

יצוין שבשונה מהמצב שהיה נהוג מול קבוצת שלמה, בו סירבו אלבר ואלדן לרכוש מכוניות מחטיבת יבוא הרכב בגלל תחרות מול חטיבת הליסינג, שתי החברות כן רכשו מכוניות מחרות אחרות העוסקות הן ביבוא רכב והן בפעילות ליסינג – כגון קבוצת קרסו יבואנית רנו וניסאן, אך סירבו לרכוש רכבים מקבוצת שלמה. אלא שבחודש יולי האחרון נפטר שמלצר במפתיע בגיל 68 לאחר שלקה בשטף דם מוחי. לאחר פטירתו של שמלצר, כך נודע ל"כלכליסט", התקבלו בחברות הליסינג המתחרות החלטות על "הפשרת יחסים"- ושתי החברות הגדולות החלו בביצוע עסקאות רכש בספטמבר האחרון. עד כה רכשו אלבר ואלדן עשרות מכוניות אופל כל אחת.

 

מאלבר נמסר: "אלבר אינה נוהגת להכתיב ללקוחותיה את סוגי הרכבים בהם יסעו אלא לספק להם כל רכב שיחפצו. הן בעבר והן כיום אנו רוכשים את כל מותגי הרכב ובכלל זה את רכבי אופל המספקים פיתרון אמין וחסכוני ללקוחותנו".

 

מאלדן נמסר: "החברה רוכשת רכבים משלמה סיקסט כפי שהיא עושה עם שאר היבואנים בענף."

 

מקבוצת שלמה, יבואנית אופל בחרו שלא להגיב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x