$
בארץ

רשמית: ההסתדרות והמעסיקים חתמו על העלאת שכר המינימום ל-5,000 שקל

יו"ר ההסתדרות הודיע כי יבטל באופן סופי את איום השביתה שתוכננה למחר. ניסנקורן: "זו פעולה לצמצום העוני וצמצום פערים בחברה הישראלי. משפחה ששני בני הזוג עובדים משרה מלאה תרוויח עוד 1,400 שקלים בחודש. זהו פער שאי אפשר להמעיט בחשיבות שלו"

מיקי פלד 16:2103.12.14

ניסנקורן הודיע היום כי יבטל באופן סופי את איום השביתה שתוכננה למחר, בעקבות ההסכם עם המעסיקים הפרטיים על העלאת שכר המינימום ל-5,000 שקל. לדברי ניסנקורן, למרות שהעילה השנייה לסכסוך, העברת עובדי קבלן בשירות המדינה להעסקה ישירה, עוד לא הושלמה מול האוצר, הוא ימצה את המשא ומתן בנושא מול המדינה. סביר להניח שמשא ומתן כזה ימתין לכינונה של ממשלה חדשה.

 

 

אבי ניסנקורן (מימין) יו"ר ההסתדרות וצביקה אורן נשיא התאחדות התעשיינים אבי ניסנקורן (מימין) יו"ר ההסתדרות וצביקה אורן נשיא התאחדות התעשיינים צילום: דובר ההסתדרות

 

כדי שהעדכון ייכנס לתוקף צריך חתימה של שר הכלכלה. אם הצו ייחתם עד ינואר אז שכר המינימום יעלה בינואר ואם שר הכלכלה הבא יחתום עליו אז שכר המינימום יעלה באפריל.

 

ניסנקורן אמר עוד כי הוא מצפה מהממשלה החדשה להחיל את ההסכמות גם על המגזר הציבורי, בין אם בצו הרחבה כמו במקרה של המעסקים הפרטיים ובין אם בחקיקה. "אני לא מתאר לעצמי שיהיה הבדל בין המגזר הציבורי לפרטי", אמר ניסנקורן.

 

 


ניסנקורן הוסיף כי "זה יום מרגש מאוד. זו פעולה לצמצום העוני וצמצום פערים בחברה הישראלי. משפחה ששני בני הזוג עובדים משרה מלאה תרוויח עוד 1,400 שקלים בחודש. זהו פער שאי אפשר להמעיט בחשיבות שלו. זו משפחה שבאה הביתה ויכולה לא לחשוב שאסור לה לאכול בשר כי אין כסף או שאי אפשר לקנות בגדים כי אין כסף".

 

ניסנקורן ונשיא ארגוני המעסיקים, צביקה אורן, חתמו גם על הסכם להקמת צוותים משותפים לבחינה מחדש של שינוי חוק שעות עבודה ומנוחה כך שיוסרו חלק מהמגבלות על עובדי משמרות ושינוי חישוב שעות נוספות.

 

אורן הוסיף כי "לא צריך לבלבל בין מערכת השכר ומערכת הרווחה. סגירת פערים זו תפקידה של הממשלה ואם הפריון יעלה אז נוכל גם לשלם יותר מסים והממשלה צריכה לקחת ולסגור עם זה פערים. זו בעיה קשה בישראל וצריך לטפל בה. אני חושב שהכלי הנכון יותר של סגירת הפערים הוא מס הכנסה שלילי. לי יש תפקיד לטפל בחברה כמו לניסנקורן . צריך שמס הכנסה שלילי יהיה כל חודש ולא כל שנה ולהוסיף לו כסף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x