שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו על לפיד: "ישנם שרים שכל הזמן משתלחים בממשלה ומפרים הבטחות"

רה"מ: "נתתי גיבוי לדברים שלא הייתי שלם איתם כמו חוק מע"מ 0 אבל לא זכיתי לגיבוי הדדי"; לפיד לנתניהו: "תמכת בתקציב ובמע"מ 0, בחירות ישתקו את המשק"

כתב כלכליסט 15:4901.12.14

מספר שעות לפני פגישתם של רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד, פונה נתניהו בתקיפות ל"שרים מסויימים", בהתכוונו לשר האוצר יאיר לפיד, ומתריע: ״ממשלה נאמנה ואחראית לא יכולה להמשיך לפעול כשישנם שרים שכל הזמן תוקפים אותה".

בפתח ישיבת סיעת הליכוד בצהריים אחר נתניהו כי ״אני מבין שממשלה צריכה לפעול מתוך הרמוניה. במסגרת הבנה זו אני נתתי גיבוי לדברים שלא הייתי שלם איתם כמו חוק מעמ 0 אבל לצערי, לא זכיתי לגיבוי הדדי, ולא זכיתי לנאמנות של שרים בממשלה שיושבים בה. ישנם שרים שכל הזמן תוקפים, חדשות לבקרים, מהלכים שאני עושה ולשמם נבחרתי ומשתלחים בממשלה ובעומד בראשה ומנסים להחליף ראש ממשלה מתוך הממשלה שבהם בתוכה. הם מפרים הסכמים כמו מתן תוספת אמיתית לביטחון והעברת צה״ל דרומה. אני דורש משרים אלה להפסיק את ההתקפות ולהתייצב מאחורי המדיניות הנכונה. אם יסכימו נוכל להמשיך יחד, אבל אם יסרבו נסיק את המסקנות ונלך לבוחר״.

 

לפיד: "אנחנו כאן כדי לעבוד"

 

קודם לכן בישיבת סיעת "יש עתיד" אמר שר האוצר יאיר לפיד: "הערב תתקיים פגישה ביני לבין ראש הממשלה. אני מתכוון לומר לו בדיוק את מה שאני אומר לציבור כולו. אנחנו כאן כדי לעבוד".

 

"הבאנו לאישור הממשלה והכנסת תקציב חברתי. תקציב שמגדיל את ההשקעה במשרדים החברתיים בלמעלה מ-10 מיליארד שקלים: לחינוך, לבריאות, לבטחון הפנים, לרווחה, לניצולי השואה. תקציב שאין בו העלאת מיסים. תקציב שנאבק ביוקר המחיה בישראל. במחירי המזון, החינוך, מוצרי הצריכה.

 

לפיד לפיד צילום: בלומברג

 

"זה תקציב שמאפשר לנו ליישם את תכנית הדיור. תכנית שמגדילה את ההיצע בהיקפים עצומים ובעיקר נותנת הזדמנות אמיתית לעשרות אלפי זוגות צעירים שנתקעו מאחור לקנות דירה. מע"מ אפס זה בשבילם. וכדי שיהיה מקום לבנות את כל הדירות שאנחנו צריכים כדי לצאת ממשבר הדיור, אנחנו מקדמים את מעבר מחנות צה"ל נגב. לטובת הפרויקט הזה הוקצבו עד היום 1.5 מיליארד שקל, ובתקציב 2015 הוקצבו לו עוד כחצי מיליארד שקלים ועוד קרוב למיליארד לעיר הבה"דים.

 

"תקציב 2015 מגדיל את ההשקעה בבטחון ב-6 מיליארד שקלים. אנחנו לא חוסכים אפילו אגורה אחת בכל מה שקשור להגנה על הלוחמים שהגנו על חיינו למול הטרור של עזה. התקציב הזה מאפשר את הגדלת ההצטיידות במעילי רוח לטנקים, בכיפת ברזל, יצירת פתרונות טכנולוגיים למנהרות ולפצמ"רים, פתרונות מודיעיניים חדשים ואימונים - כל מה שהופך את חיי האזרחים וחיי הלוחמים לבטוחים יותר.

 

"הממשלה אישרה את התקציב הזה, הממשלה אישרה גם את חוק מע"מ אפס, שנותן הזדמנות אמיתית לעשרות אלפי זוגות צעירים, שנתקעו מאחור, לקנות דירה. ראש הממשלה עצמו תמך בשניהם. ישבתי לידו והוא הצביע בעד שניהם והתחייב בפני לסייע להעביר את שניהם. אני לא מעלה בדעתי ששיקולים פוליטיים ישנו את דעתו.

 

"עצירת התקציב תמנע העברת למעלה מ-10 מיליארד שקלים לשירותים החברתיים: לחינוך, לבריאות, לרווחה, ו-6 מיליארד שקלים לביטחון. היא ימנע יציאה לדרך של תוספת גיוס של 1,100 שוטרים, כבאים וסוהרים, דווקא עכשיו כשאנחנו צריכים לטפל בטרור ולחזק את כוחות הבטחון, שגם הבוקר פעלו בנחישות ובאומץ כשמנעו את הפיגוע בצומת גוש עציון. הכל תקוע. ככה אי אפשר להמשיך. בחירות ישתקו את המשק, יכפו עלויות כבדות על הכלכלה, יעכבו תהליכים שהתחלנו לקדם לטובת הציבור ויעצרו את כל תכניות העבודה שמתממשות כרגע בשטח.

 

"עדיין אפשר לתקן, להחליט לעבוד יחד למען הציבור, שמצפה מאיתנו לנהוג באחריות. לא נבחרנו כדי לשרת קבוצות לחץ ואינטרסים פוליטיים. המחויבות היחידה שלי היא לציבור הישראלי. אין לנו מקורבים, אין לנו ג'ובים לחלק ואין לנו חברי מרכז שיכולים ללחוץ עלינו. כל מה שאנחנו רוצים זה לעבוד – יחד עם הממשלה כולה – למען אזרחי מדינת ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x