$
בארץ

יעלון מקפיא מעבר צה"ל לנגב: "האוצר לא העביר הסכומים הנדרשים"

במשרד הביטחון טוענים כי האוצר התחייב לממן שורה של פרויקטים, בהם המעבר לנגב; באוצר סבורים כי הכספים הדרושים כלולים במסגרת תקציב הביטחון לשנה הקרובה

רוני זינגר 20:4030.11.14

שר הביטחון משה יעלון הודיע על הקפאת מעבר צה"ל לנגב, בשל המחלוקת עם משרד האוצר על תקצוב המהלך.

 

יעלון שלח מכתב בעניין לראש הממשלה, שר האוצר וכן לראש העיר באר שבע, ובו הודיע על החלטתו; הוא חזר על טענתו שלפיה האוצר לא אמר אמת כשהצהיר כי העביר את מלוא הכסף עבור המעבר: "משרד האוצר מציג מצג שווא של הקצאת משאבים לתקציב הביטחון. אני קובע באופן חד משמעי שאמירתו של שר האוצר כי משרדו תקצב בתקציב הביטחון את הסכומים הנדרשים לביצוע המהלך - אינה נכונה".

 

עיר הבה"דים בנגב עיר הבה"דים בנגב צילום: אריאל שרוסטר

 

בין משרדי הביטחון והאוצר קיימת מחלוקת מתמשכת על שורה של נושאים, בראשם מימון פרויקטים שצה״ל מבצע - אך שלטענתו האוצר התחייב לממנם. בין הפרויקטים - המעבר לנגב, פינוי מוקשים ורכישת צוללת. העלות של פרויקט המעבר לנגב היא כ-9 מיליארד שקל; במשרד הביטחון טוענים כי האוצר התחייב לממן סכום זה, ואילו באוצר טוענים מנגד כי עלות הפרויקט כלולה במסגרת תקציב הביטחון לשנה הקרובה.

 

לפני כחודש התקיימה ישיבת קבינט מיוחדת בנושא, במהלכה כינה יעלון את התנהלות האוצר "מעשה רמייה" - לדבריו, למרות התחייבויות רשמיות למימון הפרויקטים, בפועל לא הועבר שקל. בתום אותו דיון, מינה ראש הממשלה את מנכ״ל משרדו הפורש הראל לוקר ואת ראש המועצה לביטחון לאומי יוסי כהן לעמוד בראש צוות שיפתור את מכלול המחלוקות המתקיימות בין שני המשרדים.

 

עם זאת עד כה לא הושגו הבנות, וכאמור הערב החריף יעלון את הצעדים והודיע על הקפאת מעבר צה״ל לנגב.

 

מהאוצר נמסר בתגובה: "בהתאם להחלטת הממשלה בנושא, ובהתאם לסיכומים בין האוצר למשרד הביטחון, משרד האוצר תקצב, החל משנת 2012, את חלקו במעבר יחידות צה"ל לנגב.

בהמשך לכך, בשנים 2013-2014, תוקצב בסיס תקציב משרד הביטחון בחלקו של האוצר לטובת מעבר יחידות צה"ל לנגב, וכך הדבר גם בהצעת התקציב לשנת 2015 אשר אושרה על ידי הממשלה, ובכלל זה, גם על ידי שר הביטחון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x