$
בארץ

ועדת הכספים תדון מחר בהעברת 3.6 מיליארד שקל לביטחון

מדובר בחלק מהסכם פשרה לפיו מערכת הביטחון תקבל 7 מיליארד שקל על מבצע "צוק איתן". עד כה העביר האוצר 2.8 מיליארד שקל מסכום זה

עמרי מילמן 20:5426.11.14

משרד האוצר יציג מחר לוועדת כספים דרישה להעברת עוד 3.6 מיליארד שקל לתקציב הביטחון. מדובר בחלק מהסכם הפשרה בין האוצר לביטחון, שעליו הכריע ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיו ישפה האוצר את הביטחון בסכום של 7 מיליארד שקל על מבצע "צוק איתן".

זאת לאחר שהחשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג'ו  קבעה כי עלויות המבצע הן 6.5 מיליארד שקל, בעוד משרד הביטחון תמחר אותן ב-9 מיליארד שקל (הפער נבע בעיקר מעלויות החזרה לכשירות).

 

עד כה העביר האוצר כבר 2.8 מיליארד שקל מסכום זה, ולאחר אישור ועדת כספים מחר יועברו עוד 3.6 מיליארד שקל. מימון תקציב זה מגיע מתקציבי משרדים שלא ניצלו את תקציבם בשנים הקודמות - 1.1 מיליארד שקל מתקציבי משרדים משנת 2013, והיתר -2.5 מיליארד שקל - יגיעו מהרזרבות הכלליות וכן מסעיפים תקציביים של משרדים שונים שלא ינוצלו במלואם עד סוף השנה.

 

אי ניצול תקציב של משרדים הוא למעשה אי עמידה בתוכנית התקציב הכלכלית של אותה שנה, שכן מדובר בסופו של דבר בפרוייקטים ותוכניות שלא יצאו לפועל במשרדים השונים.

 

משה בוגי יעלון שר הביטחון ויאיר לפיד שר האוצר משה בוגי יעלון שר הביטחון ויאיר לפיד שר האוצר צילום: ישראל יוסף, אי פי איי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x