$
בארץ

שר הביטחון: ישראל מוכרת נשק וידע ביטחוני ב-7.5 מיליארד דולר בשנה

לדברי השר משה יעלון בכנס שדרות, הייצוא הביטחוני ב-2014 עלה ב-15% לעומת השנה שעברה. שר הביטחון אמר כי תקציב הביטחון הוא חברתי והתייחס בין היתר למפעל רשף טכנולוגיות שממנו ירכוש המשרד מרעומי פגזים ב-60 מיליון שקל. "יש לו עכשיו עבודה לשנתיים"

דוד רפאלי 18:3725.11.14

הייצוא הביטחוני מסתכם ב-7.5 מיליארד דולר - עלייה חדה של כ-15% לעומת 2013, אז עמד הייצוא הביטחוני על סך 6.543 מיליארד דולר. כך חושף היום (ג') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בכנס שדרות לחברה, הנערך במכללה האקדמית ספיר הסמוכה לשדרות.

 

 

לדברי יעלון, "הטענה שתקציב הביטחון פוגע ברווחה היא טענה פשטנית ולא נכונה. תקציב הביטחון הוא כורח בל יגונה. הוא הכרחי. כשעלות מיירט בכיפת ברזל היא 100 אלף דולר, ההוצאה הביטחונית היא יקרה. אבל אין לנו ברירה. לא מדובר בהוצאה בזבזנית - מערכת הביטחון השכילה להפוך את האילוץ ליתרון. הייצוא הביטחוני דוחף את כלל הייצוא הישראלי. מערכת הביטחון נותנת העדפה לפריפריה - פרויקט המרכבה מעסיק כ-10,000 משפחות בפריפריה".

 

מערכת כיפת ברזל בפעולה, במהלך מבצע צוק איתן מערכת כיפת ברזל בפעולה, במהלך מבצע צוק איתן צילום: אבי רוקח

 

רשף לא ייסגר

 

השר יעלון התייחס להתפתחות החדשה מהיום, ולפיה משרד הביטחון הציל מסגירה מפעל בפריפריה - והודיע כי ירכוש מרעומים ב-60 מיליון שקל ממפעל רשף טכנולוגיות בשדרות. המפעל, שמייצר מרעומים לפגזי "חצב" ו-"כלנית", עמד בפני סכנת סגירה לפני מבצע "צוק איתן" ואף נאלץ להוציא כ-30 מעובדיו לחופשה בשל מחסור בהזמנות. "רק בימים אלו מפעל רשף טכנולוגיות עמד להיסגר משום שלא הגיעו אליו הזמנות. היום יצאנו בהזמנות של 30 מיליון שקל השנה ו-30 מיליון שקל לשנה הבאה למרעומים - יש לו עכשיו עבודה לשנתיים. למשרד יש שקלול שנותן עדיפות למפעלים ועסקים בפריפריה".

 

לטענת שר הביטחון, מערכת הביטחון רואה לעצמה גם תפקיד חברתי. "התעשייה הביטחונית היא גם הבסיס לענף ההייטק בארץ, כאשר הצעירים שמסיימים את שירותם הצבאי יוצאים לאזרחות. לכן האמירה שהביטחון לוקח מהרווחה היא פשטנית. צריך למנף את תקציב הביטחון להשגת הישגים חברתיים-כלכליים. מערכת הביטחון רואה לעצמה תפקיד חברתי-כלכלי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x