$
בארץ

פרסום ראשון

ההצבעה השנייה בדירקטוריון על הדחת מנכ"ל נמל חיפה נדחתה

בדיון שנערך הבוקר בדירקטוריון הסתיימה ההצבעה על הדחת המנכ"ל מנדי זלצמן שהגיש היו"ר בתיקו - 4 חברים הצביעו בעד, 4 הצביעו נגד. נסיון לקיים הצבעה נוספת נדחה וזלצמן נותר בתפקידו

ליאור גוטמן 16:1624.11.14

בשל המצב המשפטי הסבוך בנמל חיפה, ההצבעה השנייה בדירקטוריון להדחת המנכ"ל מנדי זלצמן תדחה ולא תתקיים. נכון לעכשיו המנכ"ל זלצמן נשאר בתפקידו. יו"ר הנמל צפוי להתייעץ עם משרד התחבורה ולקיים דיון נוסף בעוד כשבוע ולאחר שיחזור מחו"ל.

 

בדיון שנערך הבוקר בדירקטוריון החברה הסתיימה ההצבעה על הדחת המנכ"ל שהגיש יו"ר הדירקטוריון משה עברי סוקניק בתיקו - 4 חברים הצביעו בעד, 4 הצביעו נגד.

 

בעקבות כך ניסה דירקטוריון נמל חיפה להגיע להסכמה על הצבעה שנייה בנושא, כזו שתכריע אם יש להעמיד את מנכ"ל החברה לשימוע או שלא.

 

ההצבעה השנייה נולדה לאחר שהסתמן תיקו בין אנשי הדירקטוריון, כלומר שיוויון בין אלו שתומכים להעמיד את המנכ"ל להדחה לבין אלו ששוללים את הרעיון. יצוין שלחדר הישיבות של דירקטוריון החברה לא הורשה להכנס נציג העובדים בדירקטוריון, בשל חשש לניגוד עניינים

עם סיום ההצבעה החל ויכוח פנימי האם ליו"ר דירקטוריון החברה יש "קול כפול" במניין ההצבעות. על פי מקורות משפטיים בנמל, תקנון החברה קובע באופן ברור שכל דירקטור נושא באותו משקל בהצבעות, כלומר שליו"ר סוקניק אין עדיפות על פני חבריו.

 

נמל חיפה נמל חיפה צילום: אריאל ורהפטינג

 

לפיכך, ההחלטה על הנושא עוברת לפסים משפטיים. עד שתתקבל החלטה, מנכ"ל הנמל זלצמן יישאר לעת עתה בתפקידו ללא שינוי.

 

הבוקר פורסם ב"כלכליסט" שיו"ר הדירקטוריון סוקניק שלח אתמול מכתב לדירקטורים בו האשמות קשות על תפקודו של זלצמן לרבות תוצאות עסקיות נמוכות, החלפה סיטונאית של סמנכ"לים, טיפול לקוי בנזקים, אי־טיפול לכאורה בבעיות בטיחות, והפעלת דירקטורית כמתווכת לכאורה מול ועד העובדים לסיכול סכסוכי עבודה.

 

אחד הנושאים החמורים במכתב של סוקניק הוא התערבות לכאורה בסכסוכי עבודה. לטענתו, זלצמן הפעיל מאחורי גבו דירקטורית בחברה כדי שתתווך בין ההנהלה לוועד העובדים - מה שהוביל לסכסוך עבודה בפברואר 2014, שבסופו העובדים הגיעו למצב טוב יותר מזה שבו היו בתחילתו. לעניין זה אומר זלצמן שהוא דוחה את הטענה מכל וכל, וכי מי שפעל בדירקטוריון לטובת העובדים היו נציגיהם בלבד.

 

עם זאת, בסביבת המנכ"ל מפנים לעובדה שהנמל דווקא מראה על נתונים טובים, וטוענים, אם כך, שהסיבה להדחה אינה מקצועית ונובעת ממניעים אחרים: נמל חיפה סיים את שלושת הרבעונים הראשונים של 2014 ברווח נקי של 45.28 מיליון שקל - עלייה של כ־20% ביחס לרווח הנקי בשלושת הרבעונים הראשונים של 2013 ושל כ־35% ביחס לזה שנרשם בכל 2013, אז סיים הנמל את השנה ברווח של כ־33.5 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x