$
בארץ

פרסום ראשון

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר התפטר במפתיע

לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, התפטר במפתיע מתפקידו לאחר 3 שנים. לוקר הקדיש חלק ניכר מזמנו לנושאים הכלכליים. בין היתר עמד בראש הוועדה שהמליצה על צמצום השימוש במזומן בארץ. נסיבות ההתפטרות לא נודעו לפי שעה

רוני זינגר 13:5619.11.14

דרמה במשרד ראש הממשלה. מנכ"ל המשרד, הראל לוקר, הגיש היום את התפטרותו לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

טרם נקבע מועד לעזיבתו של לוקר וכן טרם ידוע מי יחליפו. לוקר מונה לתפקיד בדצמבר 2011 כמחליפו של אייל גבאי, וכמנכ"ל המשרד עסק בשורה של נושאים כלכליים, לרבות הדיונים על תקציב המדינה שאושר בכנסת בקריאה ראשונה.  

לוקר נחשב לאחד אנשים המשפיעים ביותר על נתניהו בכל הקשור לנושאים הכלכליים המרכזיים במשק. הוא עמד גם בראש הוועדה לצמצום השימוש במזומן שהמלצותיה אושרו לאחרונה בממשלה והוביל רפורמה להפחתת הרגולציה הממשלתית. באחרונה חזר מביקור ביפן עם משלחת של אנשי עסקים במטרה לקדם שיתופי פעולה עסקיים, בעיקר לקראת האולימפיאדה שתיערך בטוקיו ב-2020.

 

המנכ"ל המתפטר, הראל לוקר המנכ"ל המתפטר, הראל לוקר צילום: נמרוד גליקמן

 

לוקר עובד בשבועות האחרונים בשיתוף פעולה עם משרד האוצר על תוכניתלהפחתת המכסים על מוצרי מזון, ונראה כי השלמת המהלך כבר תעבור למחליפו. למרות העבודה המשותפת עם האוצר, גילגל בתחילת השבוע ראש הממשלה את האחריות לאי הורדת המכסים אל שר האוצר, יאיר לפיד. נושא נוסף שבו עסק לוקר בתקופה האחרונה ואשר יעבור למחליפו הוא הסדרת הרגולציה בתחום מאגרי הגז והנפט בישראל לרבות הכוונה לפקח על מחירי הגז הטבעי.

 

ללוקר תואר ראשון במשפטים וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במשפטים עם התמחות במיסים, מבית הספר למשפטים באוניברסיטת גו'רג'טאון בוושינגטון. הוא התמחה במשך כ-15 שנה בתחום המסים ולפני מינויו למנכ"ל משרד ראש הממשלה שימש כשותף בכיר במשרד עוה"ד ש. פרידמן.

  

אחיו, יוחנן לוקר, שימש בעבר המזכיר הצבאי של ראש הממשלה והוא עומד היום בראש ועדה לבחינת תקציב הביטחון. 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על עזיבתו של לוקר: ״אני מודה להראל על עבודתו המאומצת והמבורכת באחד התפקידים המורכבים בשירות הציבורי. במשך 3 שנים ותחת שתי ממשלות בראשותי, קידם הראל בצורה יוצאת דופן נושאים רבים וקריטיים למדינת ישראל ועשה זאת מתוך תחושת שליחות, במקצועיות, צניעות, והצלחה רבה."

 

לוקר אמר לסיכום: "זו הייתה תקופה אינטנסיבית ומרתקת והייתה לי הזכות הגדולה לסייע לראש הממשלה בצמתים מרכזיים של ניהול המדינה. אני מודה לרה"מ על כך שבחר בי לאחד מתפקידי המפתח של השרות הציבורי במדינת ישראל ונתן לי את האמון והגיבוי על מנת לקדם נושאים חשובים לאורך השנים".  

 

דני וסלי ראש מטה שר האוצר, הגיב על ההתפטרות:  ״מדובר באיש מקצוע ממדרגה ראשונה. חכם, מזיז הרים, פותר בעיות ורב אמן בהסרת חסמים, שטובת המדינה והענין עומדים תמיד בראש מעייניו. הראל מותיר אחריו נעליים במידה גדולה מאוד, ובאופן אישי - עזיבתו מצערת אותי מאוד״.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x