$
בארץ

טרכטנברג: "תוכנית מע"מ 0% שווה בעיניי בדיוק כמו שמה, אפס"

בכנס הנהגות הקיבוצים אמר יו"ר הוועדה לשינוי חברתי כלכלי, כי "אין הנהגה שיכולה להוביל את המשק והחברה להתמודדות ארוכה ועיקשת עם הסוגיות הקשות"

תומר ורון 17:1718.11.14
"אנחנו נמצאים בצומת קשה שלא זכורה כמוהה כבר שנים רבות. אין הנהגה שיכולה להוביל את המשק והחברה להתמודדות ארוכה ועיקשת עם הסוגיות האלה", כך אמר היום (ג') פרופ' מנואל טרכטנברג בכנס הנהגות הקיבוצים.

 

"אין הבנה שהנושא הכלכלי חברתי אינו תלוש מכל היתר, הוא חלק מסינדרום מדאיג ורחב. אנחנו צריכים אסטרטגיה ותוכניות עומק ובמקום זה ממציאים לנו גימיקים כמו מרפסות ומע"מ 0%, תוכנית ששווה בעיניי בדיוק כמו השם שלה, אפס".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ופרופ' מנואל טרכטנברג (ארכיון) ראש הממשלה בנימין נתניהו ופרופ' מנואל טרכטנברג (ארכיון) צילום: חיים צח

 

טרכטנברג הוסיף כי "המצב היום בישראל יוצא דופן כי ראש הממשלה הוא ממפלגה אחת, שר האוצר ממפלגה אחרת ושרי הכלכלה והשיכון ממפלגה שלישית, וכל אחד רק רוצה שהשני ייכשל. איך נקבל מהרכב כזה מדיניות כלכלית קוהרנטית?".

 

כנס הנהגות הקיבוצים השני נערך השנה בקיבוץ מעלה החמישה בראשותו של מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי. ברושי פתח את הכנס ואמר: "אנו חייבים לשאול את עצמנו באיזו מדינה היינו רוצים לחיות ולאיזו תנועה קיבוצית אנו שואפים - התשובות שיינתנו בו לאותן שאלות צריכות להנחות אותנו בצעדינו כחברים, כקיבוצים וכתנועה וכן בתוך תוכנית העבודה לעתיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x