$
בארץ

ניסנקורן הכריז על סכסוך במשק: "להעלות שכר המינימום ל-5,300 שקל"

יו"ר ההסתדרות חשף לראשונה את שכר המינימום אליו הוא שואף - מוכן לרדת מתחת ל-30 שקל לשעה, הסכום שנקבע בהצעת החוק בעניין; לדבריו, "למה אחות בית ספר היא עובדת קבלן רק כי פקיד באוצר החליט שככה עדיף?"

מיקי פלד 11:5818.11.14

ההסתדרות הכריזה היום (ג') על סכסוך עבודה במשק (במגזר הפרטי והציבורי)  עקב המבוי הסתום במו"מ מול המדינה על העלאת שכר המינימום במשק. באסיפת הנהגת ההסתדרות אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, כי הוא רצה להעלות את שכר המינימום ל-5,300 שקל בחודש, לעומת 4,300 שקל למשרה מלאה כיום.

 


 

זו פעם ראשנה שניסנקורן חושף את שכר המינימום שהוא שואף אליו, ובכך גם מוכן לרדת מתחת ל-30 שקל לשעה, שזהו הסכום שנקבע בהצעת החוק של שורת חברי כנסת בימים אלו, לרמה של 28.4 שקל לשעה (כיום שכר המינימום השעתי הוא 23.12 שקל לשעה). ניסנקורן אמר כי במידה ויהיו עיצומים תהיה התחשבות במצב הבטחוני.

 

אבי ניסנקורן. רמז לשר האוצר יאיר לפיד, "מי שרוצה להעלות את השכר ב-200 שקל - עדיף לו כבר לא להעלות" אבי ניסנקורן. רמז לשר האוצר יאיר לפיד, "מי שרוצה להעלות את השכר ב-200 שקל - עדיף לו כבר לא להעלות" צילום: אורן כהן

 

"שפקידי האוצר יהיו עובדי קבלן"

 

ניסנקורן תקף את מדיניות האוצר בנושא העסקת עובדי קבלן: "למה אחות בית ספר היא עובדת קבלן רק כי פקיד באוצר החליט כי ככה עדיף? שאותו פקיד אוצר יהיה עובד קבלן", אמר.

 

בנוסף, תקף ניסנקורן באופן קשה את משרד האוצר ומשרד הכלכלה, שלדבריו מנסים שלא להחיל את המדינה והרשויות המקומיות את הסכם העסקת העובדים בעלי מוגבלויות עליו חתם לאחרונה עם נציגי המעסיקים. ההסכם קובע כי לפחות 3% מהעובדים בכל מקום עבודה יהיו בעלי מוגבלויות בעוד כשנתיים. ניסנקורן אמר כי ישאף להעלות את השיעור הזה במגזר הציבורי.

 

עוד אמר ניסנקורן: "700 אלף שכירים משתכרים עד 4,300 שקל בחודש. יוקר המחיה זו בעיה קשה וכולנו רוצים להוריד את יוקר המחיה ופערים חברתיים זה עיקר הבעיה. מי שלא רואה שזו הבעיה המרכזית של מדינת ישראל לא צריך להיות בהנהגת המדינה. זה לא משנה מה הדעה הפוליטית, אלא חשובה החברה הישראלית, כבוד האדם ושיוויון הזדמנויות. רוב העובדים שמשתכרים שכר מינימום נמצאים בפריפריה ובאוכלוסיות המוחלשות. חייבים להעלות את שכר המינימום. "מי שרוצה להעלות ב-200 שקל בחודש", אמר ניסנקורן ורמז לשר האוצר יאיר לפיד, "עדיף לו כבר לא להעלות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x