$
בארץ

נחשף בכלכליסט

גרמן דורשת מבי"ח הדסה להשוות את אורך התורים בפרטי ובציבורי

שרת הבריאות ומנכ"לית הדסה דנו אתמול בין השאר בפרסום ב"כלכליסט" על כך שבהדסה עדיין מתקיים שר"פ בשעות הבוקר, בניגוד להסכם ההבראה

מיקי פלד 06:5217.11.14

שרת הבריאות יעל גרמן דורשת מבית החולים הדסה להשוות את אורך התורים בין המסלול הציבורי למסלול הפרטי (שר"פ), כך נודע ל"כלכליסט".

 

בפגישה בין גרמן למנכ"לית הדסה, פרופ' תמר פרץ, שנערכה אתמול, דנו השתיים בין השאר בפרסום ב"כלכליסט" אתמול על כך שבהדסה עדיין מתקיים שר"פ בשעות הבוקר, בניגוד להסכם ההבראה ממאי האחרון.

 

המשמעות של מהלך כזה דרמטית מבחינת בית החולים הירושלמי. כיום יש לפנייה לשר"פ בהדסה שני יתרונות עיקריים: היכולת לבחור את הרופא שיבצע את הניתוח, והאפשרות לקבל תור מהיר בהרבה מבמסלול הציבורי.

 

מימין: השרה יעל גרמן והמנכ"לית הזמנית של הדסה פרופ' תמר פרץ מימין: השרה יעל גרמן והמנכ"לית הזמנית של הדסה פרופ' תמר פרץ צילום: אלכס קולומויסקי, נמרוד גליקמן

 

בדיקה שנערכה בתחילת השנה גילתה שבמסלול הציבורי אורך התור כ־60 יום בממוצע, לעומת כ־5 ימים בלבד בתור הפרטי. השוואת התורים תנטרל את אחד התמריצים הגדולים של חולים לפנות לשר"פ בהדסה, ועשויה להוביל לצמצום בהכנסות בית החולים, שאמורות להכפיל את עצמן מ־40 מיליון שקל בשנה שעברה.

 

גרמן אמרה אתמול ל"כלכליסט" כי "אפשר וצריך להשוות את אורך התורים בין כל הפרוצדורות שנעשות כיום במסלול השר"פ למסלול הציבורי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x