$
משפט

הסנגור של החשוד המרכזי בפרשת לאומי קארד: "הוא נחטף לישראל"

הוארך בחמישה ימים מעצרו של אלירן רוזניס, עובד לשעבר בלאומי קארד, החשוד כי אסף מידע על לקוחות וניסה לסחוט מהחברה כופר תמורת אי פרסומו. השופט לנציג המשטרה: "החומר שפורסם בכלי התקשורת יכול לצאת רק מחדרי החקירות"

זוהר שחר לוי ותומר ורון 18:0316.11.14

בית משפט השלום בראשל"צ האריך היום (א') בהסכמה, ב-5 ימים את מעצרו של אלירן רוזניס, עובד לשעבר בלאומי קארד החשוד כי אסף מידע על הלקוחות וניסה לסחוט מהחברה כופר תמורת אי פרסומם ומכירתם.

 

מעצרו של רוזניס בידי חוקרי יחידת הסייבר בלהב 433 מצטרף למעצרם של 7 חשודים נוספים שמעצרם הוארך במוצאי שבת ב-5 ימים. המעורבים הנוספים חשודים כי ידעו על מעשיו ואף סייעו לו.

 

במשטרה חושדים כי רוזניס, שגורש מתאילנד ונחת בישראל הבוקר, הוא החשוד המרכזי בפרשת ניסיון הסחיטה בלאומי קארד. לפי החשד, רוזניס, עובד לשעבר בחברה, הוא זה שאסף את המידע על הלקוחות וביצע הלכה למעשה את הסחיטה תוך שהוא דורש כופר מהנהלת החברה. יצוין כי רוזניס קשר עצמו למעשים והודה במיוחס לו. לטענתו, סבר שהחברה עשתה לו עוול וכי הגיע לו ממנה פיצויים ולכן ביצע את המעשים.

 


 

 

לפי החשד, בטרם עזב את עבודתו בחברה אסף קבצים ובהם פרטים רגישים על לקוחות החברה וממקום מושבו בתאילנד החל לנסות ולסחוט את החברה באיומים כי יסחור במידע ויוביל לפרסומו.

 

בפתח הדיון בעניינו של רוזניס נזף שופט השלום בראשל"צ, זכריה ימיני, בנציג המשטרה. "אי אפשר לעשות צחוק מבית המשפט. החומר שפורסם בכלי התקשורת יכול לצאת רק מחדרי החקירות. אי אפשר לשחק משחק כפול – לבקש צו איסור פרסום, לקיים דיון בדלתיים סגורות ולהוציא את המידע לתקשורת". השופט התייחס לפרטים מתוך החקירה בעניינו של החשוד שהופצו במהלך היום בתקשורת.

 

אלירן רוזניס, החשוד המרכזי בפרשת לאומי קארד אלירן רוזניס, החשוד המרכזי בפרשת לאומי קארד צילום: זהר שחר הלוי

 

בא כוחו של החשוד, עו"ד בועז קניג, טען כי מעצרו של רוזניס בתאילנד לא היה חוקי. "למעשה", אמר, "חטפתם אותו".

 

החקירה, לפי נציג המשטרה, החלה עוד בתאילנד וכשרוזניס ביקש לשוחח עם עו"ד היא הופסקה.

 

הוא הודה? שאל עו"ד קניג. נציג המשטרה שתק, אולם השופט לחש: "זה לא חסוי". "הוא הודה", אישר נציג המשטרה.

 

מתתבר שבמסגרת החקירה, התכתב רוזניס עם החוקרים שהתחזו למעשה למנהלי לאומי קארד המגיבים למכתבי האיום שלו.

 

"הוא סיפר לכם על העוול שנגרם לו מהחברה?", שאל הסנגור. "עוול זה עניין סובייקטיבי", השיב החוקר.

 

עו"ד קניג אמר בסוף הדיון: "בחקירה שלו הוא הודה במיוחס לו. הרשימה נתפסה אצלו במחשב וזה מה שהוביל אותו להודאה. אין לו יותר מה להסתיר. הוא עשה את זה כי נכווה מהעבודה והוא מפרט את זה בחקירה שלו אחד לאחד. זה היה ניסיון למעשה תגמול. הוא טוען שהבטיחו לו דברים כאלה ואחרים. הוא היה עובד מצטיין והוא זה שהתפטר בסופו של דבר. הוא לא הצליח לחזור לשוק העבודה. הוא לא תכנן לעשות את זה מלכתחילה. הוא שהה בתאילנד 8 חודשים ומצבו האישי הלך והתדרדר. בסופו של דבר הוא נקט בצעד הזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x