שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ניסנקורן מאיים: סכסוך כללי במשק עקב מבוי סתום במו"מ על שכר המינימום

יו"ר ההסתדרות אמר: "לא אתן יד לקומבינות שמרחיבות את הפערים ומאלצות אלפי משפחות לחיות בשכר משפיל"

מיקי פלד 20:1515.11.14

היחסים המתוחים בין ההסתדרות למדינה עולים שלב. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הודיע לפני שעה קלה כי יכריז ביום שלישי על על סכסוך עבודה כללי במשק. המשמעות היא שההסתדרות תוכל שבועיים לאחר מכן לפתוח בעיצומים בכל המקומות בהם יש לה ועדי עובדים, אם כי ככל הנראה עיצומים, אם יהיו, יתרחשו בעיקר במגזר הציבורי שכן שם אין פגיעה כלכלית ממשית ומיידית. הערב שוחח ניסנקורן עם יו"ר הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, שהודיע שגם הוא יכריז בשלישי על סכסוך עבודה כללי.

 

לדברי ניסנקורן, עילות הסכסוך הן המבוי הסתום במשא ומתן עם המדינה על העלאת שכר המינימום, התרחבות תופעת עובדי הקבלן ומה שהוגדר כ"זלזול המדינה באי החלה של צו ההרחבה בנושא תעסוקת אנשים עם מוגבלות בשירות המדינה".

 

תלוש שכר תלוש שכר צילום: גיל נחושתן

 

שר האוצר יאיר לפיד ושר הכלכלה נפתלי בנט כבר הודיעו כי הם בעד העלאה של שכר המינימום, שעומד כיום על 4,300 שקל בחודש ברוטו למשרה מלאה או 23.12 שקל לשעה. עם זאת, ניסנקורן מעוניין בהעלאת שכר משמעותית יותר מכמה מאות בודדות של שקלים שמוכן לפיד או להעלאה תמורת סייגים כמו דיפרנציאליות לפי ותק וגודל מקום עסק שעשוי להציע בנט.

 

ניסנקורן אמר הערב, כי "כל הניסיונות להידבר עם הממשלה כשלו. מהלכי ממשלת ישראל הוכיחו לנו כי חוץ מקומבינות על גב העובדים החלשים לא הוצע שום פתרון אמיתי. לא אתן יד לקומבינות שמרחיבות את הפערים ומאלצות אלפי משפחות לחיות בשכר משפיל שאינו מאפשר קיום בכבוד. אני מציע לשרי הממשלה לנסות ולהתקיים מ-4,300 שקלים במשך חודש אחד בלבד. עם כניסתי לתפקידי הודעתי שההסתדרות בראשותי תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה בכדי לצמצם את הפערים החברתיים וכך נפעל כעת וגם בעתיד. מדינה שלמה תעמוד מאחורינו כדי להגדיל את שכר המינימום המביש והמשפיל של מאות אלפי עובדות ועובדים במשק"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x