$
בארץ

ויזה כאל: גידול של 19% ברווח הנקי ברבעון השלישי ל-43 מיליון שקל

הציבור "גיהץ" ברבעון בכרטיסי האשראי של החברה כ-16 מיליארד שקל, ספטמבר וראש השנה השיבו את קצב הצריכה של הציבור ופיצו על הירידות עקב צוק איתן

תומר ורון 13:0212.11.14
חברת כרטיסי ויזה כאל, חברת כרטיסי האשראי בבעלות בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי, רשמה גידול של 6% בהיקף הרכישות של הציבור ברבעון השלישי, למרות מבצע צוק איתן שכיסה כמחצית מהרבעון השלישי.

 

נתוני חברות כרטיסי האשראי במהלך מבצע צוק איתן הראו כי היקף הרכישות של ציבור צנח במהלך המבצע אך חודש ספטמבר וראש השנה הרימו חזרה את קצב הצריכה של הציבור ופיצו על הירידות.

 

על פי דו"חות החברה עולה כי הציבור "גיהץ" ברבעון השלישי בכרטיסי האשראי של החברה בסכום של כ-16 מיליארד שקל וזאת לעומת 15 מיליארד ברבעון הקודם. הרבעון השלישי הוא רבעון חזק מסורתית בגלל חודשי הקיץ והחגים. בסיכום של תשעת החודשים הראשונים של השנה, היקף המחזור בכרטיסי כאל הסתכם ב-45.6 מיליארד שקל – עלייה של 7.1% לעומת התקופה המקבילה אתשקד.

  

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

המספרים של כאל מראים כי הירידה הנוספת בעמלה הצולבת שירדה בתחילת חודש יולי ב-0.37% עוד לא באה לידי ביטוי וכך הרווח ממגזר הסליקה של החברה הוסיף 2 מיליון שקל שהם עלייה של 4.2%.

 

תיק האשראי הצרכני של כאל רשם גידול של 12% בהשוואה ליתרתו בסוף הרבעון השלישי אשתקד והוא נעמד בסוף הרבעון השלישי על 2.2 מיליארד שקל. הריבית הממוצעת שהחברה העמידה הלוואות ברבעון זה הייתה 10.9%.

 

בשורה התחתונה רשמה כאל גידול של 19% (6 מיליון שקל) ברווח הנקי ל-43 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של השנה רשמה החברה רווח של 116 מיליון שקל – עלייה של 12%.

 

"אנו מסכמים רבעון מוצלח, עם עלייה מרשימה ברווח הנקי וגידול משמעותי של 12% בתיק האשראי של החברה", הוסיף מנכ"ל החברה, דורון ספיר, עם פרסום הדו"חות. "הרבעון האחרון אופיין בתנודתיות רבה בשל מבצע 'צוק איתן' שהביא לירידה משמעותית בהיקף מחזורי העסקאות ביולי אוגוסט, אשר פוצתה בחלקה בעלייה מהותית בספטמבר בו חל ראש השנה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x