שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הפרישה מרצון בפלאפון הוקפאה בהסכמת ועד העובדים וההנהלה

לכלכליסט נודע כי ההנהלה והוועד הודיעו לעובדים במייל כי הוחלט להפסיק עם התהליך. בוועד טענו כי ההנהלה התכוונה לפטר 200 עובדים

אופיר דור 07:0112.11.14

הנהלת פלאפון וועד העובדים בחברה החליטו על הקפאת תוכנית הפרישה מרצון שהחלה בשבוע שעבר, כך נודע ל"כלכליסט". בהודעת מייל שנשלחה אתמול לכל העובדים מטעם סמנכ"ל משאבי האנוש בפלאפון, צביקה אברמוביץ, וועד העובדים נכתב כי לאחר שיחות בין הצדדים הוחלט שלא להמשיך בתהליך בשלב הזה. הוועד וההנהלה ימשיכו במשא ומתן לגבי צעדי התייעלות.

הנהלת פלאפון פרסמה ביום שלישי שעבר הצעה לעובדי החברה לפרוש בתנאים מועדפים. הוועד טען כי היציאה למהלך הפרישה מרצון נעשתה באופן חד־צדדי ובניגוד להסכם הקיבוצי שנחתם מול ההנהלה בסוף 2013, וקרא לעובדים שלא לשתף פעולה עם הפרישה מרצון. מנגד, בהנהלת פלאפון טענו כי ההסכם הקיבוצי אינו אוסר יציאה לתהליך פרישה מרצון ב־2014.

 

מנכ"ל פלאפון גיל שרון מנכ"ל פלאפון גיל שרון צילום: אוראל כהן

 

לפי הערכות, במהלך השבוע האחרון נרשמו כמה עשרות עובדי פלאפון לפרישה מרצון. הטיפול בבקשת עובדים אלו ימשיך, ובכפוף למתן אישור מהמנהל הישיר שלהם הם יפרשו מהחברה.

 

העובדים הפורשים יזכו למענק הודעה מוקדמת של 2–4 משכורות בהתאם לוותק, מענק חד־פעמי של שתי משכורות ותוספת לפיצויי הפיטורים בהתאם לשנות העבודה. תוכנית הפרישה מרצון נפתחה מראש רק לעובדים בוותק של שלוש שנים ומעלה.

 

הוויכוח בין הנהלת פלאפון לוועד הוא ביחס לפירוש ההסכם הקיבוצי בחברה לשנים 2014–2016. ההסכם הקיבוצי קובע כי לפלאפון יש זכות לפטר עד 50 עובדים ב־2014, אך בוועד טוענים כי החברה מיצתה את הזכות בעקבות פרישה מרצון של 180 עובדים בסוף שנת 2013. בוועד סבורים כי ההנהלה יכולה לצאת למהלך של פרישה מרצון רק בשנת 2015.

 

הצורך בתהליכי התייעלות בפלאפון בולט במיוחד לאור תוצאות החברה ברבעון השלישי של 2014 שפורסמו אתמול. הכנסות פלאפון המשיכו להישחק באופן דרמטי וירדו ב־13% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, כאשר הרווח הנקי נחתך ב־28.6%.

 

בעקבות המחלוקת סביב מהלכי ההתייעלות בחברה שהכנסותיה ירדו הכריז ועד עובדי פלאפון על סכסוך עבודה, שיאפשר לו לשבש את העבודה בחברה החל מסוף השבוע הבא. בוועד טענו כי ההנהלה מסרה להם על כוונה לפטר 200 עובדים, טענה שהוכחשה על ידי החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x