שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פקידי האוצר הרצו לפקידי האוצר על יוקר המחיה

"יקר פה. יותר מדי יקר פה", אמר שר האוצר יאיר לפיד בפתח היום. "ישראלים רבים לא רק אינם גומרים את החודש, אלא גם לא יודעים מאיפה להתחיל"

שאול אמסטרדמסקי 08:2712.11.14

בכירי האוצר התכנסו אתמול במלון יהודה בירושלים ליום עיון וסיעור מוחות בנושא יוקר המחיה, כשברקע מתחוללים ניסיונות של הרגע האחרון לפרק את המוקשים בחוק ההסדרים ולהגיע להסכמות. את יום העיון יזמה מנכ"לית המשרד יעל אנדורן ונכחו בו הפקידים הבכירים במשרד וסגניהם.

 

אף שחלפה יותר משנה וחצי מתחילת הקדנציה של הממשלה הנוכחית, רק עכשיו נזכרו במשרד לערוך יום עיון בנושא יוקר המחיה, שבמסגרתו הציגו כמה מפקידי האוצר הרצאות קצרות "בסגנון טד", כדבריהם.

 

"יקר פה. יותר מדי יקר פה", אמר שר האוצר יאיר לפיד בפתח היום. "ישראלים רבים לא רק אינם גומרים את החודש, אלא גם לא יודעים מאיפה להתחיל". לדבריו, יוקר המחיה "הוא הבעיה מספר אחת שלנו והאתגר הכי גדול שלנו, מפני שאנחנו מאבדים דור". הוא הוסיף כי "אלה שאנחנו עלולים לאבד הם דווקא המבריקים, שקל להם לחפש את עתידם במקום אחר".

 

ערן ניצן, סגן ראש תקציבים באוצר והאחראי על הנדל"ן ערן ניצן, סגן ראש תקציבים באוצר והאחראי על הנדל"ן צילום: ענר גרין

 

אחת ההרצאות היתה של סגן ראש אגף תקציבים ערן ניצן, שאחראי לתחום הנדל"ן והרשויות המקומיות ונמצא כעת בעיצומה של הסערה סביב הניסיון לחייב את קק"ל לשלם למדינה כמיליארד שקל מקופתה.

 

ההרצאה של ניצן התמקדה בנושא הכשרות ותרומתה ליוקר המחיה בישראל. על פי הצעתו, יש לעשות רפורמה בתעודות הכשרות בשני היבטים: הראשון כולל ביטול של כשרויות משנה ויצירת כשרות מרכזית אחת במטרה להקטין עלויות; השני הוא יצירת תעודות כשרות עבור עסקים ששומרים על כשרות האוכל, אולם פתוחים בשבת; אלה מנועים כיום מקבלת תעודה היום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x