שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

השר סער עוזב את משרד הפנים: "יש אושר גדול בכך שהאחריות יורדת עכשיו מכתפיי"

שר הפנים היוצא החמיא לגלעד ארדן בטקס חילופי שרים: "גלעד הוא הבחירה הנכונה". גלעד ארדן: "יש לי תחושה שהפרידה הזו היא לא להרבה מאוד זמן. אני בטוח שהציבור יחזור ליהנות מהמנהיגות שלך"

יעל דראל 11:3106.11.14

"גלעד, ידידי, אתה לוקח על עצמך אחריות רבה, והאחריות הזו יורדת מהכתפיים שלי עכשיו. עם כל הסיפוק שהיה בתפקיד, יש בזה גם אושר גדול. 6 בנובמבר זה תאריך הגיוס שלי, בשנת 1984. 30 שנה אחר כך אני באמת משתחרר", כך אמר שר הפנים היוצא, גדעון סער, בטקס חילופי שרים שהתקיים הבוקר (ה') במשרד הפנים בירושלים.

סער, שהודיע לפני כחודשיים על עזיבתו את החיים הפוליטיים, החמיא לשר הנכנס, גלעד ארדן, ואמר כי "גלעד הוא הבחירה הנכונה. יש לנו הרבה שנים של היכרות משותפת, גם כפרלמנטרים. גלעד רציני, אחראי, לומד את החומר לפרטי פרטים, מתמצא ואני משוכנע שתצליח בתפקידך. אני פה לסייע, אם תצטרך".

 

גדעון סער גדעון סער צילום: עמית שעל

 

סער ציין כי במהלך תקופת כהונתו, התחוללו שינויים רבים במשרד, בהם הרפורמה בתכנון ובנייה, ומהלכים רבים בתחום ההגירה הבלתי חוקית. "מדינת ישראל היא מדינה עם תל"ג גבוה, מוקפת במדינות עניות והיא מועדת לניסיונות להגירה בלתי חוקית. ראינו גלים גדולים מאפריקה אבל לא רק משם, ולכן בתקופת כהונתי ראיתי את זה כנושא בחשיבות עליונה וראיתי לנכון להביע עמדה תקיפה ביותר בנושא הזה. אם אנחנו כמדינה, לא נהיה ברורים בנושא הזה, נשאלת השאלה האם בעוד כמה שנים תהיה קהילת מיעוט נוספת במדינת ישראל, קהילה לא קטנה, זו שאלה עם חשיבות לאומית", ציין.

 

סער הקדיש חלק מנאום הפרידה שלו ממשרד הפנים לסגנית השר, פאינה קירשנבאום, וסיפר כי "בישיבת התקציב האחרונה היה לי סיכום עם משרד האוצר, אבל ברגע האחרון, וזה היה כבר אחרי הודעת הפרישה שלי, נכנסה גזירה על העלאת אגרות הדרכונים מ-250 ל-350 שקלים. זה משמעותי לכל אחד מאזרחי המדינה. אני מניח שהניחו, שאם השר הולך כבר הביתה אולי הוא ייאבק בפחות נחישות. הגעתי לישיבת התקציב ואשתי כבר שואלת אותי מתי אתה חוזר הביתה הסברתי לה שיש פה עוד עניין שצריך לסיים. ישבנו עם שר האוצר וראש אגף התקציבים, והם ניסו, אולי במקום הגזירה הזו אולי להכניס גזירה אחרת. פאינה אמרה לי 'אל תוותר'. אחרי כמה שעות הגזירה הזו הוצאה מספר התקציב. אז כרגיל, קיבלתי את העצה הטובה, גם אם חזרתי כמה שעות יותר מאוחר הביתה".

 

השר הנכנס, גלעד ארדן, ציין כי "במשך שנים זה היה משרד שהיו סביבו מאבקים סקטוריאליים, אבל זה משרד שיש לו חשיבות עבור כלל האזרחים והמטרה שלנו היא להביא את האיזונים הנכונים עבור כולם". בהמשך סיפר ארדן כי "בעבר רציתי מאוד את משרד הפנים ואפילו נאבקתי בגדעון, אבל הפסדתי, והיום אני מחליף אותך, אבל יש לי תחושה שהפרידה הזו היא לא להרבה מאוד זמן. אנחנו מכבדים את מה שאמרת, בליכוד, כי אני חושב שזו אבידה למערכת הציבורית בישראל, אבל אני בטוח שהציבור יחזור ליהנות מהמנהיגות שלך".

 

ארדן ציין כי בתפקידו הקודם כשר להגנת הסביבה, היה שותף למאבקים סביבתיים כנגד משרד הפנים "גם מנכ"ל המשרד, שוקי אמרני, וגם ראש מינהל התכנון, בינת שוורץ, מכירים אותי", אמר. "אבל גיליתי שחשוב למצוא גם שותפים. למשל בהצלת חוף פלמחים מצאתי פה שותפים".

 

ארדן התייחס למדיניותו העתידית במשרד והבהיר כי "אין לי כותרות לתת, אני מצטער לאכזב את כלי התקשורת שנמצאים פה, לא בעניין השבת ולא בעניינים אחרים. לפני שאני מצהיר הצהרות אני רוצה ללמוד את התמונה המלאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x