$
בארץ

יעלון: "פגיעה משמעותית בתקציב הביטחון תכה קשות אזורים שלמים בישראל"

שר הביטחון הזהיר בטקס חנוכת פס הייצור של כנפי מטוס F35 בתע"א, כי "בשל אינטרסים פוליטיים צרים, שמטרתם לפגוע במערכת הביטחון ולהשחיר את אנשיה, יאבדו את פרנסתם אלפי עובדים בתעשיות הביטחוניות בצפון ובדרום, בגליל ובנגב, וביטחונה הצבאי והחברתי של מדינת ישראל ייפגע"

עוזי בלומר 12:2704.11.14

"חנוכת פס הייצור של כנפי מטוס F35, הוא אות ומופת לעוצמתו של הקשר המיוחד בין ארה"ב לישראל ובין הממסדים הביטחוניים של שתי המדינות, וכן לעוצמתה של מדינת ישראל, של אנשיה ושל יכולותיה", כך אמר הבוקר שר הביטחון בטקס הבוקר (ג') במפעלי התעשייה האווירית. 

 

 

"ביקרתי בשנה שעברה במפעלי לוקהיד מרטין בפורת' וורת', בפס הייצור של F35, ופגשתי שם את בכירי החברה", אמר יעלון. "אי אפשר היה שלא להתרשם מהמטוס, שיהיה חוד החנית של הצבאות המובילים בעולם, בהם צה"ל וחיל האוויר הישראלי. אי אפשר גם היה שלא להתרשם מהמחויבות העצומה של אנשי החברה לפרויקט, ולשיתוף הפעולה ארוך השנים עם ישראל.

 

"זהו שיתוף פעולה מנצח: איכות פוגשת באיכות. העוצמה, האיכות והמצוינות העולמיות של לוקהיד מרטין, בתוספת המצוינות הישראלית - מביאים לכך שהממשל האמריקני, הפנטגון והתעשייה הביטחונית של ארה"ב, בוחרים פעם אחר פעם לפתח עם התעשייה הביטחונית הישראלית את המוצרים המתקדמים ביותר. 

 

"בעידן בו התעשיות הביטחוניות של ישראל מהוות נדבך משמעותי בכלכלה הישראלית בייצור המקומי וביצוא לרחבי העולם, ולאור העובדה כי הן מספקות באופן ישיר ועקיף פרנסה לעשרות אלפי משפחות בישראל – חובתנו לזכור שפגיעה בהן, כתוצאה מפגיעה משמעותית בתקציב הביטחון, תהווה מכה קשה לאזורים שלמים בישראל.

 

"אנו מתעקשים כי חלק משמעותי של התעשיות הללו יפעל בפריפריה, ולא בכדי. זו חובתנו החברתית למדינת ישראל ולאזרחיה. אבוי לנו אם כתוצאה מאינטרסים פוליטיים צרים כאלו או אחרים, שמטרתם לפגוע במערכת הביטחון ולהשחיר את אנשיה מבלי להבין את המשמעויות והסיכונים לכך, יאבדו את פרנסתם אלפי עובדים בתעשיות הביטחוניות בצפון ובדרום, בגליל ובנגב, וביטחונה הצבאי והחברתי של מדינת ישראל ייפגע.

 

טקס חניכת קו ייצור כנפיים למטוס F-35: (מימין) ח"כ חיים כץ, משה (בוגי) יעלון, רפי מאור, דניאל שפירו, לוטננט ג'נרל כריסטופר בוגדן, פט דיואר ויעקב רוזמן טקס חניכת קו ייצור כנפיים למטוס F-35: (מימין) ח"כ חיים כץ, משה (בוגי) יעלון, רפי מאור, דניאל שפירו, לוטננט ג'נרל כריסטופר בוגדן, פט דיואר ויעקב רוזמן צילום: תעשייה אווירית

 

"המפגש עתה הוא גם סמל לקשר הבל ינתק בין ארה"ב לישראל. קשר מיוחד מאין כמותו בין המעצמה הגדולה בעולם, מנהיגת העולם החופשי, שהיא ידידתה הגדולה ביותר של מדינת ישראל והמשענת האסטרטגית שלה. ארה"ב מעניקה לישראל במהלך השנים סיוע נרחב, בעיקר בתחום הביטחון", סיכם השר יעלון.

 

בטקס השתתפו גם ח"כ חיים כץ, יו"ר ועד העובדים של התעשייה אווירית, רפי מאור, יו"ר התעשייה האווירית, דניאל שפירו, שגריר ארה"ב בישראל, לוטננט ג'נרל כריסטופר בוגדן, מנהל פרויקט ה- F-35 בחיל האוויר האמריקאי, פט דיואר, סמנכ"ל לוקהיד מרטין אינטרנשיונל, ויעקב רוזמן, מ"מ מנהל מפעל להב של התעשייה האווירית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x