$
בארץ

יו"ר ועד עובדי מפעל המגנזיום נגד כיל: "הם מרוויחים מיליונים - ומשתמשים בנו כזבלים"

אבי בן שושן בדיון בוועדת הכלכלה על מסקנות ועדת ששינסקי: "הבעלים יושב בלונדון וביחד עם ניר גלעד משחק בנו בשקשוקה הזו". מנכ"ל כיל ישראל: "החברה עשתה הרבה למען ישראל; השיקולים שלה עסקיים"

רוני זינגר 15:0503.11.14
"האנשים האלה מרוויחים מיליונים ומרשים לעצמם להשתמש בנו , העובדים, כזבלים שלהם", כך הטיח היום בצהריים אבי בן שושן יו"ר ועד עובדי מפעל המגנזיום, באבנר מימון מנכ"ל כיל ישראל. הדברים נאמרו בדיון שהתקיים היום (ב') בוועדת הכלכלה בנושא מסקנות ועדת ששינסקי ואיומי כיל כי תפטר בעקבות כך עובדים.

 

בן שושן סיפר על הודעת כיל לבורסה שהמפעל ייסגר, אחרי שהתפרסמו מסקנות הביניים של ועדת ששינסקי: "אנחנו הבנו שהמסקנות של ששינסקי מדברות על רווחי יתר, ושאלנו מה הקשר שלנו? המפעל שלנו מדשדש בכלל בין רווח להפסד". עוד הוסיף כי הם פנו לחברי ועדת ששינסקי וביקשו מהם שלא יתנו לכיל תירוץ לסגור את מפעל. לדבריו, בשל כך המסקנות הסופיות של הוועדה הכילו סעיף מיוחד שמחריג אותם.

 

בן שושן עוד אמר כי הם ביקשו מההנהלה שתוציא הודעה לבורסה, שהם לא עומדים להיפגע: "אנחנו 400 משפחות עם חרב על הצוואר, שחררו אותנו מהלחץ ביקשנו. אבל צחקו לנו בפנים והוציאו מכתב שהמסקנות של הוועדה לא ברורות. אתמול הודיעו לנו שעד 2017 הם לא מתכוונים להודיע הודעה לבורסה בענייננו".בן שושן עוד קרא לעבר מימון וחברי ועדת הכלכלה כי "הבעלים יושב בלונדון וביחד עם ניר גלעד משחק בנו בשקשוקה הזו. עד 2017 הם ישחקו בנו אבל המפעל לא יחזיק מעמד עד אז. אנחנו רוצים הודעה ברורה שמפעל המגנזיום לא ייסגר, רוצים להתפרנס בכבוד ולחיות בנגב ושלא ישתמשו בנו ככלי ציני".

 

מפעל המגנזיום של כיל מפעל המגנזיום של כיל צילום: חיים הורנשטיין

 

במהלך הדיון דיבר מימון ואמר כי כיל עשתה כל כך הרבה למען ישראל שהטענות כנגדה בימים אלה "מעליבות": "המדינה מביאה אותנו למצב בלתי אפשרי לעשות עסקים בישראל. זה התחיל בחוק לעידוד השקעות הון ואחריה באה ועדת ששינסקי, ואחריהם אנחנו מקבלים תמונה ולפיה החברה רואה לפניה נטל כולל של מיליארד וחצי שקל נוספים".

 

מימון הוסיף כי "כיל היא חברה בינלאומית, למעלה מ-50% מפעילותה של כיל נמצא היום מחוץ לישראל, ולכן בשיקולים שלנו היא תעשה מה שחברה עסקית צריכה לעשות, ולא היא תבגוד באמון בעלי המניות שלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x