• תפריט
בארץ

בלעדי לכלכליסט

גם אליעזר פישמן במגעים עם האוצר להעביר מפעל לערד

אופיס טקסטיל שבבעלות פישמן שוקלת להעביר את מפעל עיבוד הבדים שלה מהעיר אזור למבנה של מפעל מגבות ערד שנסגר לפני כמה שבועות. החברה נמצאת במשא ומתן עם משרד האוצר על התנאים שבהם ייערך המעבר

דוד רפאלי 06:5403.11.14

אופיס טקסטיל שבבעלות אליעזר פישמן בודקת את האפשרות להעביר את מפעל הטקסטיל שלה מאזור לערד. החברה מנהלת מגעים מול משרד האוצר, על התנאים שבהם יבוצע המעבר, כנראה במטרה לקבל מענק השקעה.

 

אופיס טקסטיל היא חברת טקסטיל רווחית, הנחשבת אחת ההשקעות הטובות של פישמן. בעבר היא היתה חברה ציבורית, אך כיום היא בבעלות מלאה של פישמן. זו החברה היחידה בארץ שעוסקת בצביעה ובהדפסה של בדים, והיא אחראית על כלל הייצור לשוק המקומי של טקסטיל לבית, ומייצאת חלק גדול מתוצרתה. המפעל באזור מעסיק כ־200 עובדים ועוסק באשפרה (התהליכים הסופיים של עיבוד הטקסטיל).

 

"חשבנו להעביר את המפעל לדימונה", מספר פישמן ל"כלכליסט", "היה לנו הסכם עם כיתן שהם ישכירו לנו את המבנה שלהם (הכוונה היא למבנה של מפעל הטקסטיל שהיא סגרה לפני כשנתיים וחצי — ד"ר), אבל בסוף הם החליטו שהם לא רוצים להשכיר. לפני כשבועיים התחלנו לבדוק את האפשרות לעבור לערד. צריך לבנות את זה מהר, להקים קו חדש ולהעביר את הציוד".

 

פישמן מעריך שהתהליך ייקח לפחות כשנה. "שנה זה מהר בישראל, זה רק בשביל האישורים. עוד לא סיכמנו דבר עם האוצר. דיברנו איתם אבל טרם נפגשנו".

 

אליעזר פישמן אליעזר פישמן צילום: אוראל כהן

 

החברה בוחנת גם את האפשרות לרכוש את המפעל של מגבות ערד, שנסגר לאחרונה. אף שהמפעל ריק ממכונות, יש בו תשתית טובה להקמת מפעל טקסטיל. מנגד, הוא קטן מכדי להכיל את כלל הפעילות של אופיס טקסטיל, כך שהחברה תידרש לרכוש שטח נוסף.

 

בימים האחרונים נודע כי שר האוצר יאיר לפיד סיכם עם אסם על העברת מפעל הגלידות מקרית מלאכי לערד, מהלך שיזכה את החברה במענק השקעה מיוחד. מנכ"ל אסם איציק צאיג אמר ל"כלכליסט" כי הוא מצפה לקבל מענק שאינו פחות ממה שקיבלה טרה כאשר עברה לפארק התעשייה נע"ם בנתיבות.

 

בניגוד למפעל הגלידות של אסם, שאינו עומד בקריטריונים למענק השקעה (המענק מותנה בייצור לייצוא), אופיס טקסטיל צפויה לעמוד בתנאים הנדרשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x