שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר אלון חסן

המלצת המשטרה היא בנוגע לעבירות סחיטה באיומים וקבלת דבר במרמה. בנוסף, ממליצה המשטרה להעמיד לדין גם את מנכ"ל הנמל לשעבר יהושע סגיס

ליאור גוטמן, זוהר שחר לוי ותומר גנון 15:0529.10.14

חמישה חודשים לאחר התפוצצות פרשת השחיתות בנמל אשדוד, המשטרה מודיעה שיחידת להב 433 (יאל"כ) סיימה בימים האחרונים חקירת פרשה שעניינה חשד פרשת שחיתות מסועפת בנמל אשדוד, וממליצה להעמיד לדין בין השאר את יו"ר עובדי הנמל לשעבר אלון חסן.

 

 

במשטרה מזכירים שהם אספו מידע וראיות באופן שיטתי, "תוך שימוש באמצעים מודיעיניים מתקדמים ומגוון יכולות איסוף, אשר ביססו חשד לביצוע עבירות מרמה, הפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה, סחיטה באיומים, שיבוש הליכי משפט והלבנת הון על ידי בכירים בנמל אשדוד בהווה ובעבר ואחרים.שכללה חילוט נכסים בהיקף של 13 מיליון שקל".

 

אלון חסן (ארכיון) אלון חסן (ארכיון) צילום: ישראל יוסף, גדי קבלו

 

השורה התחתונה: "ממצאי החקירה מצביעים על כך שיו"ר הוועד בנמל, אלון חסן, הקים בנמל מנגנון שליטה תוך ביצוע עבירות פליליות, לכאורה, מרביתן באמצעות ניצול קשריו עם חברת "דנה" וחברות נוספות בבעלותו הפרטית ובתוך כך גרף רווחים כספיים עצומים לעצמו ולמקורביו", ולפיכך "בתום החקירה הסמויה והגלויה, קיבל ר' האגף לחקירות ולמודיעין, ניצב מני יצחקי את עמדת ר' להב והיח' החוקרת כי התגבשה תשתית ראייתית כנגד חשודים לביצוע העבירות ", לרבות יו"ר הנמל אלון חסן, שותפיו דוד חסן ויניב בלטר כמו גם מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס.

 

"סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה"

 

לפי המשטרה, נגד מנכ"ל הנמל לשעבר, יהושע סגיס, התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד. נגד יו"ר ועד ציוד טכני בנמל, אלון חסן, התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, קבלת נכסים שהושגו בפשע ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

 שוקי סגיס שוקי סגיס צילום: אוראל כהן

 

נגד בעלים ומנכ"ל חברת 'דנה', יניב בלטר, התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, קבלת נכסים שהושגו בפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. נגד מנכ"ל חברת 'דנה', אורי בלטר, התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות לביצוע עבירות סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, קבלת נכסים שהושגו בפשע ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

נגד הנחקר החמישי, סמנכ"ל תפעול חברת 'דנה', דוד חסן התגבשה תשתית ראייתית, לביצוע עבירות סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, קבלת נכסים שהושגו בפשע ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

בא כוחו של שוקי סגיס, עו"ד לוליק אסל, מסר בתגובה: "כידוע המלצות המשטרה אינן סופיות, ולכל אחד יש זכות לשימוע. כשנקבל את החומר, אם בכלל זה יגיע לשלב הזה, נלמד את הראיות ונגיב לגופן".

 

פרקליטיו של אורי בלטר, עוה"ד טל שפירא ואריאל כפרי, מסרו בתגובה: "מרשנו דוחה מכל וכל את החשדות המיוחסים לו בהמלצת המשטרה. אנו מצפים כי בחינה מדוקדקת של חומר הראיות בפרקליטות, שם גם תינתן למרשנו האפשרות להעלות את מכלול טיעוניו והשגותיו, תעלה כי לא נעברה על ידו עבירה כלשהי. יש אפוא להתאזר בסבלנות ולאפשר לפרקליטות לבחון את החומר, ללא הפעלת לחצים וללא עריכת משפט שדה בתקשורת".

 

בא כוחו של יניב בלטר, עו"ד רונן רוזנבלום, מסר: "תגובתנו תימסר במועד ובפורום המתאימים".

 

עו"ד בני כץ, בא כוחו של אלון חסן, מסר: "המלצת המשטרה הייתה צפויה ואיננו מופתעים מעצם פרסומה לאור המשאבים הרבים שהושקעו בחקירה. המוטיבציה" המוגברת של המשטרה, בשל החשדות הכבדים כנגד שוטרים המעורבים בחקירת חסן, חשדות שנחקרים בימים אלו ע"י המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, מהווים לכל הדעות גורם מכריע בהמלצת המשטרה.

 

"הפרקליטות, שעסוקה בימים אלו בשאלות קשות לעניין חוקיות החקירה, נקיונה ובאם זוהמה לכאורה ע"י גורמים חיצוניים, ממתינה למסקנות מחקירת מח"ש ורק אז תוכל להתקבל החלטה עניינית ומושכלת באם יש בראיות שנאספו על המשטרה ובהמלצתם ממש.

 

"מרשי מכבד את ראשויות החוק במשרד המשפטים וישקול את עמדתו וצעדיו בהתאם להתפתחות החקירה המתנהלת בין השאר כנגד שוטרים וקצינים החשודים לכאורה בעבירות חמורות ביותר בזמן ביצוע החקירה כנגד חסן. המלצת המשטרה אינה סוף פסוק ועוד צפויות הפתעות רבות בפרשיה זו".

 

עו״ד דב גלעד כהן ממשרד ברטל-כהן, בא כוחו של מנכ״ל חב׳ קליר מסר: מבלי להתייחס ללגיטימיות ״ההמלצות״ המשטרתיות כשלעצמן, אנו שמחים על כך שגם לשיטת המשטרה - שמו נוקה מכל רבב, כנטען מלכתחילה.

 

המשטרה: אין תשתית ראיות נגד בן זקן ונניקשוילי

 

בפרשת נוספת שבה נחקרו באזהרה בעלי השליטה בחברת חיפושי הנפט הציבורית שמן, ג'קי בן זקן ואברהם נניקשוילי, המשטרה לא העבירה המלצות לפרקליטות מחוז דרום. המשמעות היא שהחוקרים סבורים שאין תשתית ראיות לביצוע עבירות על ידי השניים, ולכן התיק צפוי להיסגר. יחד עם זאת הדבר נתון לשיקול דעתה של הסופי של הפרקליטות.

 

החשד של החוקרים היה שבן זקן ונניקשוילי קיבלו טובות הנאה מיניב בלטר, בתמורה לכך ששמן שכרה מחברת דנה שבבעלותו שטחי אחסון לציוד קידוח בתעריף מנופח. הרקע לחשד היה מיליון שקל שדנה העבירה לחברת NA הפרטית שבבעלות בן זקן ונניקשוילי, עבר חסות לקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד. החוקרים חשדו שמדובר בכסף שבלטר העביר להם בתמורה לכך שהם דאגו ששמן תחום מול החברה שלו על חוזה שכירות.

 

בא כוחו של ג'קי זקן, עו"ד ירון ליפשס, מסר בתגובה: "קיבלנו בסיפוק את ההחלטה לסגור תיק החקירה בעניינו של מר בן זקן. כפי שהבהרנו כבר מלכתחילה, לא נפל כל פגם במעשיו ובהתנהלותו של מר בן זקן, והחלטת המשטרה מהיום מבהירה את הדברים. בן זקן מבקש לחזור ולהביע את הערכתו לחוקרי היחידה הכלכלית במשטרת ישראל, על החקירה היסודית וההגונה שנוהלה על ידם בעניינו".

 

באי כוחו של אברהם נניקשוילי, נתי שמחוני ויואב סננס ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן ושות', מסרו כי: "שמחנו לקבל את דבר הבשורה, לה ייחלנו. ידענו עוד משחר החקירה שזו תהיה המסקנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x