$
בארץ

פרסום ראשון

סערה בנמל אשדוד: יו"ר הוועד אבינועם שושן ביקש לסיים את תפקידו

לפי הערכות, שושן אינו רוצה להיות זה שבתקופת כהונתו כיו"ר הוועד, הונחה אבן הפינה להקמת נמל חדש בלי מאבק רציני של העובדים

ליאור גוטמן 20:5928.10.14

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אבינועם שושן ביקש לפני שעה קלה (ג) לסיים את תפקידו כיו"ר ועד עובדי הנמל. כך נודע ל"כלכליסט". הבקשה נשלחה להסתדרות העובדים הכללית, היא האיגוד המקצועי שמלווה את הוועד. שושן צפוי להישאר בתפקידו כעובד נמל, אבל הוא ביקש שלא לטפל בענייני העובדים ולא לייצגם מול ההנהלה. על פי ההערכות בענף הספנות סיבת ההתפטרות כפולה. הראשונה היא ששושן לא רוצה שירשם שב"משמרת שלו" כיו"ר ועד העובדים הונחה אבן הפינה להקמת נמל חדש בלי מאבק רציני מטעם העובדים. הסיבה השנייה היא הבדלים לכאורה ביחס שמוענק לנמל אשדוד לעומת נמל חיפה.

אבינועם שושן יו"ר ועד נמל אשדוד אבינועם שושן יו"ר ועד נמל אשדוד צילום: אוראל כהן

 

למכתב ששלח שושן הצטרפו מספר עובדים נוספים שהיו חברים בוועד התפעול של הנמל כמו גם חלק מחברי הוועד הציוד המכני, אותו סקטור שבראשו עמד בעבר יו"ר הוועד המושעה אלון חסן. לפיכך, נמל אשדוד מתפקד ללא ועד מרכזי פעיל. בשלב זה לא ברור האם יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי יקבל את ההתפטרות וההערכות הן שהוא יסרב למהלך.

 

כזכור, היום (ג) הניח רה"מ נתניהו את אבן הפינה לנמל החדש באשדוד. "זהו צעד חשוב בהפחתת יוקר המחייה. העובדה ש-90% מכל הסחורות, חומרי הגלם והמוצרים עוברים דרך הים ולכן היכולת שלנו להוביל בעורקי הסחר מה שיוביל להוזלת מחירי המוצרים" –אמר נתניהו.

 

חלק מעובדי נמל חיפה ניסו בימים האחרונים לקלקל את חגיגת הטקס, ועד שעות הערב אתמול (ב) נרשם מו"מ בין ועד נמל אשדוד אבינועם לוועד נמל חיפה במטרה לשגר "משלחת מאבק" לאשדוד ש"תבעיר את השטח" במהלך טקס הנחת אבן הפינה. באופן מפתיע, באשדוד התנגדו להצעה, והטקס שם עבר באופן מפתיע בשקט מופתי. לפיכך, ועד עובדי נמל חיפה פעל לבדו והשבית באישור ההסתדרות ובגיבויה את העבודה כבר בשעות הבוקר, אולם בשעות אחה"צ פסק בית הדין האזורי לעבודה בחיפה גם על הפסקת השביתה בנמל חיפה, כאשר דיון בבקשת העובדים לחזור ולשבות שם יערך מחר (ד).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x