$
בארץ

בית הדין לעבודה הפסיק את השביתה בנמל חיפה

השופטת הורתה לעובדים לחזור ולהפעיל את הרציפים. השביתה החלה הבוקר בטענה כי המדינה מתעלמת מהנמלים הקיימים ומהצורך לשפר את תנאי עבודתם של העובדים בטרם יוקמו שני נמלים חדשים

ליאור גוטמן 15:2128.10.14

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה דלית גילה הורתה על הפסקה מיידית של השביתה בנמל חיפה תוך מתן הנחייה לעובדים לחזור ולהפעיל את הרציפים. השביתה החלה הבוקר (ג) לאחר מתן אישור רשמי מהסתדרות העובדים הכללית.

 

 

השביתה החלה דקות לפני טקס הנחת אבן הפינה לבניית "נמל הדרום", הוא נמל אשדוד החדש. 

 

ועד עובדי הנמל טען שיש שתי סיבות להשבתה: התעלמות המדינה לכאורה מהנמלים הקיימים ומהצורך לשפר את תנאי עבודתם של העובדים בטרם יוקמו שני נמלים חדשים, וכן האישור הצפוי להבאת 700 עובדים זרים, כולם עובדי חברת צ'יינה הראבור הסינית, כדי לסייע בבניית נמל אשדוד החדש.

 

נמל חיפה (ארכיון) נמל חיפה (ארכיון) צילום: בלומברג

 

יו"ר ועד עובדי נמל חיפה מאיר תורג'מן אמר הבוקר כי "נראה שישנה יד מכוונת אשר מעוניינת להפוך את נמלי חיפה ואשדוד לנמלים נכים וחסרי פוטנציאל אל מול הנמלים החדשים שיוקמו ,שכן אי אפשר להסביר את התנהגות של נציגי משרדי התחבורה והאוצר, שמצד אחד מריצים במלוא המרץ ועם הרבה משאבים, את הנמלים הפרטיים באשדוד ובחיפה ומאידך, מתעלמים באופן מוחלט ומכוון מהנמלים הקיימים".

 

תורג'מן התייחס גם לחשיפת "כלכליסט" הבוקר, לפיה חברת צ'יינה הארבור הסינית שתבנה את הנמל החדש באשדוד, מתכוונת להביא 700 עובדים זרים לישראל לבניית הנמל. "איך מדינת ישראל נותנת את ידה להעסקת 700 עובדים זרים לבניית נמל חדש, בעוד שלחיילים משוחררים אין מקומות עבודה?" תורג'מן אמר "איך שר האוצר יאיר לפיד מסתדר עם העובדה שסיסמת הבחירות שלו הייתה דאגה למעמד הביניים בעוד שהמציאות מראה שדאגתו היא לעובדים הזרים ולעתידו הפוליטי". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x