$
בארץ

החל מינואר הקרוב - הוזלה של 10% בתעריפי המים

משקי הבית ישלמו כ-8 שקלים למ"ק, זאת לעומת 8.88 שקלים למ"ק כיום. ברשות המים טוענים כי במהלך 2016 תירשם ירידה נוספת בתעריפים, שמיוחסת על פי ההערכות להוזלה הצפויה של תעריפי החשמל בשנה הבאה

ליאור גוטמן 14:5926.10.14

מועצת רשות המים הודיעה היום (א') שהיא צפויה להפחית השבוע את תעריפי המים בשיעור של 10%. ההפחתה תכנס לתוקף בתחילת ינואר 2015. ברשות המים מציינים שבתחילת השנה נרשמה ירידה ב-5%, ועוד כ-0.5% בקיץ האחרון. עוד טוענים ברשות שבמהלך 2016 תירשם ירידה נוספת, שמיוחסת על פי ההערכות להוזלה הצפויה של תעריפי החשמל בתחילת השנה הבאה. 

מד מים מד מים צילום: צביקה טישלר

 

ברשות המים אומרים שתאגידי מים שונים החלו להוזיל את תעריפי הצריכה באופן עצמאי, זאת כפועל יוצא של צעדי ההתייעלות שהם מקדמים. במידה שההצעה תאושר השבוע במליאת רשות המים, מתחילת ינואר ישלמו משקי הבית כ-8 שקלים למ"ק, זאת לעומת 8.88 שקלים למ"ק כיום (בצריכה של עד 7 מ"ק לאדם) וכ-12.86 שקל ממ"ק (בצריכה מעבר למכסה הראשונית), זאת לעומת 14.29 שקל למ"ק כיום.

 

מנהל רשות המים ויו"ר המועצה, אלכסנדר קושניר, מזכיר שהצעת הרשות להוזלה של 10% בתעריפי החשמל "חייבת לקבל את אישור מועצת הרשות כמתחייב בחוק, אולם לטענתו ההחלטה הצפויה "משתלבת במדיניות הממשלה בכלל והנחיית שר התשתיות, האנרגיה והמים בפרט, להקטנת יוקר המחיה בארץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x