שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חשש מפיטורים ראשונים בשל היערכות לחוק המזון: אסם תצמצם מחלקה ובה 23 עובדים

ועד העובדים טוען כי בכוונת החברה לפטר את עובדי המחלקה. אסם: "נבחן שיבוצם בתפקידים אחרים"

נורית קדוש 22:3425.10.14

במסגרת ההיערכות לכניסת חוק המזון לתוקף בעוד שלושה חודשים הודיעה בימים האחרונים אסם לעובדי מחלקת השוק המאורגן בחטיבת הסחר המטפלים ברשתות השיווק כי המחלקה תיסגר, כך נודע ל"כלכליסט". ועד העובדים בחברה טוען כי מדובר למעשה בפיטוריהם של 23 העובדים במחלקה. אם אכן יפוטרו העובדים יהיו אלה הפיטורים המשמעותיים הראשונים בקבוצת אסם בשנים האחרונות.

 

תפקידם של עובדי ומנהלי מחלקת השוק המאורגן בחטיבת הסחר הוא, בין היתר, לנהל את מבצעי ההנחות והפעילויות יחד עם הקמעונאים, לטפל בפלנוגרמות (חלוקת שטחי המדף) ובנראות בחנויות. חוק המזון המצמצם את מרחב הפעילות של הספקים בחנויות הקמעונאים, מרוקן מתוכן את תפקידם של אנשי מחלקת השוק המאורגן וניתן להעריך כי זאת הסיבה להחלטת אסם. החשש מפני גל פיטורים בעקבות חוק המזון משותף גם לעובדים בחברות מזון נוספות.

 

עובדות אסם במהלך סידור מדפים עובדות אסם במהלך סידור מדפים צילום: דימטרי שבצי'נקו

 

"מהלך זה מסכן את פרנסתם של עשרות עובדים באסם שרובם המכריע כבר עבר את גיל 40 ושעבדו ותרמו לחברה שנים רבות", כתב בדף הפייסבוק שלו אליעזר בלו, נציג ההסתדרות החדשה המייצג את ועדי אסם. בלו הוסיף כי "הודעתי למנכ"ל אסם סחר על כוונתנו להכריז סכסוך עבודה ולהילחם במהלך נפסד זה". עוד נודע כי בנוסף כינסה אסם את הסדרניות המסדרות את מוצריה ברשתות המזון הפרטיות, לקראת כניסת החוק האוסר המשך פעילות זאת. בחברה התקשו להשיב לשאלות הסדרניות באשר להמשך העסקתן.

 

מאסם נמסר: "בשל המגבלות שמטיל חוק המזון יהיה צורך לשנות את תפקידיהם של כ־20 עובדים. אין כוונה לסגור את מחלקת השוק המאורגן ואסם בוחנת, בשיתוף עם העובדים, אלטרנטיבות לתפקידים אחרים בחברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x