$
בארץ

סילבן שלום לנתניהו: "שלח את הבן שלך להיות פחח או רתך"

בדיון בממשלה על לימודים בבתי הספר המקצועיים, טען השר שלום כי "אף אחד פה לא היה שולח את הילדים שלו או את הנכדים שלו לחינוך מקצועי". נתניהו השיב: "אתה חי בעולם של האתמול, היום פחחים ורתחים מרוויחים הרבה כסף"

רוני זינגר 18:4922.10.14

ויכוח סוער פרץ היום (ד') במהלך ישיבת הממשלה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר סילבן שלום בנוגע ללימודים בבתי הספר המקצועיים. הוויכוח התפתח לאחר שהשרים הקשיבו לסקירה שנתן פרופ' מנואל טרכנטברג, יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, ובה אמר כי 50% מהצעירים לא יגיעו לאקדמיה ודיבר על כך שחלקם יישלחו לבתי הספר המקצועיים.

 

הדברים האלה עוררו סערה, כאשר השר שלום התפרץ ואמר: "אף אחד פה לא היה שולח את הילדים שלו או את הנכדים שלו לחינוך מקצועי. אבל זה בסדר שאחרים ילכו. כשאתם תשלחו את הילדים שלכם לבתי הספר האלה אני אחזור מדבריי. אתם שולחים לבתי הספר הכי טובים ושאחרים ילמדו רתכות ופחחות", קרא שלום והוסיף לעבר נתניהו, "שלח אתה את הבן שלך להיות פחח או רתך".

 

עמיר פרץ, בנימין נתניהו, וסילבן שלום. נתניהו: "הדברים של השרים פרץ מאיר כהן וסיבן שלום נאמרים כנראה מתוך 'טראומה'" עמיר פרץ, בנימין נתניהו, וסילבן שלום. נתניהו: "הדברים של השרים פרץ מאיר כהן וסיבן שלום נאמרים כנראה מתוך 'טראומה'"

 

נתניהו השיב, "אתה חי בעולם של האתמול, היום פחחים ורתחים מרוויחים הרבה כסף". על כך השיב שלום: "אתה רוצה להחזיר אותי לעולם של אתמול. במקום לעודד צעירים ללכת לאקדמיה אתה שולח אותם להיות פחחים".

 

הדברים המפתיעים בבוטתם הביאו לסערה בחדר הישיבה, ושרים אחרים התערבו כדי להרגיע את הרוחות, בהם השרים עמיר פרץ ומאיר כהן שתמכו בדבריו של שלום. על כך השיב נתניהו כי הדברים שלהם נאמרים כנראה מתוך "טראומה" שעברו כמי שלמדו בבתי ספר מקצועיים ושלום השיב כי אין שוב טראומה וכי למד במגמה ריאלית: "אני לא מדבר על עצמי, אני מדבר על הרבה ילדים ובני נוער שנאלצים ללכת בגיל הזה ללמוד מקצועות כמו פחחות וככה אנחנו מנציחים את עתידם במקום לדאוג שיגיעו לאוניברסיטה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x