$
בארץ

פרסום ראשון

הנהלת כיל לעובדים: "נצטרך לצמצם עלויות בשל מסקנות ועדת ששינסקי 2"

המשנה למנכ"ל שיגר מכתב לעובדים בו חזר על כוונת החברה לסגור את מפעל המגנזיום ולהאיץ תוכניות התייעלות במפעלים אחרים בנגב

ליאור גוטמן 15:2021.10.14

"לצערנו, עיון ראשוני בהמלצות הסופיות של הוועדה מלמד על כך שהן לא שונו באופן מהותי כך שיתאפשר לכיל לממש את תוכניות ההשקעה שהיא תכננה לבצע ערב הקמת ועדת ששינסקי 2", כך הודיעה הנהלת כיל לפני שעה קלה לכל עובדי הקבוצה. 

 

 

ההודעה נשלחה במכתב שהופץ בין כל העובדים, עליו חתום המשנה למנכ"ל החברה דני חן.

 

הפגנה של עובדי כיל (ארכיון) הפגנה של עובדי כיל (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

ההמלצה המרכזית של הוועדה היא להטיל מס רווחי יתר בשיעור מקסימלי של 42% ותמלוג אחיד של 5% על כל משאבי הטבע, וזאת החל מ-2017. מס רווחי היתר יוטל אחרי תשואה על ההון של 14% שתישאר בידי החברה. בדו"ח הביניים ההמלצה עמדה על 11% תשואה על ההון.

  

לדברי חן, "הנהלת החברה עשתה ככל אשר לאל ידה לשכנע את הוועדה כי אין שום סיבה מוצדקת לכפות דווקא על כיל, שהיא עמוד השדרה הכלכלי והחברתי בנגב, את התנאים הגרועים ביותר בעולם להשקעה ובכך לפגוע בתרומתה לנגב ולכלכלת ישראל בעיקר בימים אלה של מיתון, האטה וחוסר ודאות כלכלית. כיל סבורה כי יש לגנוז את המלצות רוב חברי הוועדה כדי למנוע את הנזקים הצפויים מהמלצותיה".

 

למרות המאמצים, כיל מודיעה רשמית שהיא תבצע לאלתר את הצעדים הבאים: ביטול השקעות מתוכננות בישראל בגובה של 2.5 מיליארד שקל; בחינה מחדש של השקעות מתוכננות בישראל בגובה של 3.5 מיליארד שקל; הסטת השקעות למקומות אחרים בעולם; סגירת מפעל המגנזיום והאצתן של תוכניות התייעלות במפעלי החברה בנגב וכן "התמקדות בצמצום עלויות כמרכיב עיקרי ליצירת ערך עסקי בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x