$
בארץ

קבוצת חמת שוקלת לסגור את מפעל חרסה בב"ש ולהעבירו מחוץ לישראל

יומיים לאחר שמפעל מגבות ערד נסגר מודיעה גם קבוצת חמת על אפשרות להעתקת המפעל לייצור כיורים ואסלות המעסיק כ-140 עובדים אל מחוץ לארץ: "עלויות הגז, החשמל, הארנונה, ושכר עבודה בישראל, אינן מאפשרות למפעל לייצר רווח"

דוד רפאלי 10:4621.10.14

קבוצת חמת הודיעה הבוקר בהודעה לבורסה כי היא שוקלת סגירת מפעל חרסה בבאר שבע, והעתקתו אל מחוץ לישראל. זאת בשל העלויות הגבוהות בארץ. מפעל חרסה מעסיק כ-140 עובדים, ומייצר כיורים ואסלות. הודעת הקבוצה מגיעה יומיים בלבד לאחר שמפעל מגבות ערד בערד נסגר, וכ-170 מעובדיו פוטרו.

 

"החברה מודיעה בזאת, כי עקב עלויות הגז, החשמל, הארנונה, ושכר עבודה הגבוהות בעשרות אחוזים מהממוצע באירופה, שאינן מאפשרות למפעל חרסה לייצר רווח – ההנהלה התחילה בתהליך בדיקה של מספר חלופות, לרבות העתקת מפעל חרסה מחוץ לישראל. דירקטוריון החברה טרם דן בחלופות השונות", דברי ההודעה.

 

 

יגאל מורן, מנכ"ל קבוצת חמת יגאל מורן, מנכ"ל קבוצת חמת צילום: צפריר אביוב

 

קבוצת חמת, שמפעל חרסה בבעלותה – נשלטת על ידי איש העסקים יואב גולן המחזיק בכ-64% ממניותיה. הקבוצה סיימה את שנת 2013 עם רווח של כ-35 מיליון שקל, ואולם פעילות מגזר הכלים הסניטריים – אשר מיוצרים במפעל – הייתה הפסדית מתחילת השנה, והסתכמה בהפסד של כ-1.3 מיליון שקל במחצית הראשונה של שנת 2014.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x