$
בארץ

נמל אשדוד מתאושש מ'צוק איתן': אוניות התיירים והמטענים חזרו לעגון

במהלך הלחימה בדרום הופסקה תנועת התיירים בנמל. אתמול עגנה בנמל אוניות נוסעים כשעל סיפונה כ-4,100 נוסעים

ליאור גוטמן 13:0014.10.14

לאחר כחודש וחצי של קפאון, בעקבות מבצע "צוק איתן", אוניות התיירים חוזרות לפקוד את נמל אשדוד - אתמול (ב') עגנה בנמל אוניות נוסעים של חברת סלבריטי מקבוצת רויאל קריביאן כשעל סיפונה כ-4,100 נוסעים, מתוכם כ-2,860 תיירים והשאר אנשי צוות. האוניה תעגון יומיים בנמל אשדוד ואח"כ תמשיך לנמל חיפה.

 

 

מבחינת נמל אשדוד מדובר ב"סגירת מעגל" לאחר שבמהלך הלחימה בדרום הופסקה תנועת התיירים בנמל מחשש לחיי הנוסעים. רק במהלך אפריל-יוני נכנסו בשערי הנמל קרוב ל-25 אלף תיירים, והציפייה הייתה שבמהלך הקיץ זרם הנוסעים יזנק. בפועל, כאמור, לא הגיע אף תייר לנמל גם בגלל הוראות פיקוד העורף במהלך "צוק איתן".

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: אריאל שרוסטר

 

מבחינת תנועת הסחורות המצב כבר חזר לקדמותו: לפי נתוני רשות הספנות והנמלים בשלושת הרבעונים הראשונים של 2014 נכנסו ויצאו משערי הנמל כ-14.5 אלפי טונות של מטענים, לעומת כ-14.6 אלפי טונות בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה זניחה של פחות מאחוז.

 

במקביל, לפי נתוני רשות הספנות והנמלים סך תנועת המטענים בישראל, לרבות בנמלי אשדוד, חיפה, אילת ומספנות ישראל, הסתכמה ב-9 החודשים הראשונים של השנה בכ-36.5 אלף טונות, זאת לעומת כ-37.5 אלף טונות בתקופה המקבילה של 2013, ירידה של כ-3%. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x